Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ďalší omyl

Petrus | 29.07.2016

Lin,

To, že gotická katedrála je postavená do tvaru kresťanského kríža netvrdím ja, ale tí, čo sa zaoberajú gotickou architektúrou, zisti si to sama aj na nete máš do sť informácií.
Či je vždy tak postavená, to neviem.

Katedrála Panny Márie (Sevilla) dokončená 1507 ešte pre slávnou zmenou podĺa Johnsona.A je to najvačšia gotická katedrála na svete.

Či už boli Góti východogermánske kmene, alebo slovanské, faktom je, že gotické katedrály nemáš v Rusku a nejvýchodnejší je myslím Košický dóm, ako najvýchodnejšia gotická katedrála v Európe, takže gotické stavby sa týkajú západnej cirkvi, teda latinskej RKC.

1.O tom som ja nepísal a nevyvraciam, čo píšeš.

2.Pretože zánikom templárskeho rádu,(13s) ktorý kontroloval kresťanské financie v Európe, sa financiám dostal niekto iný, kto začal kontrolovať tok financií po stredovekej Európe, držal pod krkom kresťanským panovníkov, robil lichvu, úroky, atď.Došlo k rozsiahlej infiltrácií RKC, k negatívnym zmenám(násilná inkvizícia) a úpadku obyčajných ĺudí.

3.Že nemáme písomné záznamy od Ježiša ? Tak iste vedel písať sú na to svedectvá. Neviem ti na to odpovedať. možno chcel, aby Evanjeliá o ńom napísali apoštoli, lebo chcel, aby sa jeho pravda šírila ako viera...(len dohad)

Ešte k tej gotike. Gotická stavba nie je len o podoryse, ale o gotickej klenbe a iných prvkoch, kde je odlišná archtektúra od antickej, a to zásadne. Súčasne je aj iný stavebný materiál. Gotická tehla je niečo, čím antika nedisponovala. Je nesmierna pevná, vedci doteraz nepoznajú jej presné zloženie. Murári v cechoch si ho odniesli zo sebou, ale tá tehla má unikátne vlastnosti..Je veľa záhad o gotike, ale tu na to nie je priestor.


Přidat nový příspěvek