Re: Re: Re: Je to novodobá lidská tragédie!

Lin | 25.07.2016

No jasně... srandičky, srandičky... To ti tu všichni, co nesouhlasíme se závislostí na "virtualitě", připadáme tak ujetí? Popřemýšlej, proč...
Když budu mluvit za sebe, pak mám jasno, proč mi "virtuální" připadají ujetí - a už jsem to tu i napsala. Stavět svůj život na virtuálních úspěších a "zábavě", která člověka nikterak nerozvíjí. Není to o tom, že neznám pokémony a nevím, oč jde.
Ne náhodou lovci pokémonů připomínají nezávislému pozorovateli feťáky. Samomluva, pohyby neodpovídající reálnému prostředí, reakce na "imagoše", kterého vidí jen oni. Není to náhodné, protože virtuální svět vytváří stejnou závislost, jako třeba alkohol, tabák, jiné drogy. Jestli se ti to zdá za vlasy přitažené, něco si kolem zjisti = kolik lidí už podstoupilo o psychiatrů a psychologů "odvykací kůry" na virtuální svět - a spadli do toho znovu při první příležitosti. Ten virtuální svět je požírá na úkor jejich reálného života = nejsou schopni se plně věnovat svému vlastnímu životu, lidem, na kterým jim záleží. Bez mobilu nejdou už ani na záchod... Vždyť je to otrocké a omezující být stále "v dosahu" - bez ohledu na to, co právě děláš a čemu se věnuješ.
Jestli si myslíš, že s tou závislostí kecám, přesvědč se sám = buď týden mimo dosah veškerých těchto "hraček" - a podle své reakce (reakce tvé psychiky) poznáš, do jaké míry jsi závislák.
Tato hra je skutečně jedinečná, protože prvně se smazala hranice mezi virtuálním a reálným světem. Co bude dál? Vývojáři už na tom zcela určitě pracují - i když se dnes tváří "překvapeně z úspěchu". Co bude dál? Budeš chodit po světě s virtuální dívkou či dokonce manželkou - Siminkou, kterou si sám vytvoříš - budeš chodit na procházku s virtuálními dětmi či psem... A hlavně, že se budeš "bavit"... přitom zahodíš celý svůj život...
A nejde ve skutečnosti právě o tohle? O vytvoření poslušného biorobota, který si vystačí s virtuální realitou?
Když ponecháme úplně stranou špiónské "věci", o kterých píšeš, pak je to minimálně o tom, o čem píší dole v diskusi = vypnou systém a rázem se polovina světa buď zasebevraždí nebo ve vybuzené agresi (protože agrese je průvodním znakem všech absťáků) pozabíjí nebo zdevastuje své okolí.
A když už jsi na těchto stránkách, najdeš dost materiálů o tom, jak "virtuální realita", byť podávaná médii, ovlivňuje lidskou psychiku.
Níže jsi mi ironicky psal, abych se zbavila netu, že je to zlo. Samozřejmě - pokud mu člověk podlehne a tráví u něj polovinu života. Je takové rčení, že každý má na světě svou drogu - a běda tomu, kdo ji potká.
Konkrétně - za sebe: Když nemám TV ani mobil, žiju snad v jeskyni jako v době kamenné? ) Ubezpečuju tě, že ne. :) Jen si nevytvářím závislosti, mám ráda své soukromí a svůj čas pro sebe a uměla bych vyžít i bez elektřiny. Ne jako někteří, kteří mají všechno doma "elektronické" - ale když po bouřce nešel půl dne proud, nemohli se ani dostat z domu.

Přidat nový příspěvek