Re: Re: možno naivné otázky nad ťažko uveriteľným

Kamil | 21.07.2016

Ani nie, denne to sledujem, čítam. 1x A4 denne, to je pekné predsavzatie, myslím, že stíham viac, ale nie som s tým celkom spokojný. Napr. z Mŕtvej vody mám naštudovanú asi tretinu. Minule som v jednej diskusii objavil reakcie na Pjakina od ľudí, ktorí ho počuli prvý raz. "Nejaký ruský analytik, cha, cha, ...že vraj Veľké Arménsko ... no zbohom.... a tak podobne."
To nestačí študovať, tu sú tvrdenia, na ktoré človek musí prehodnotiť doteraz poznané úplne naruby. Myslíte, že je jednoduché zmeniť dlhoročné presvedčenie? Nedávno som mal problém zmeniť mienku o našich legionároch a aspoň pripustiť, že mali prsty v krádeži cárskeho pokladu. Stalina majú ľudia za masového vraha, pripustiť opak väčšinou vôbec nedokážu. Hox vie, o čom hovorím (diskutovali sme o légiách). To, čo píšem sú legitímne otázky ľudí, ktorí natrafia na DVTR a KSB. Pjakin v závere stále spomína, že toto poznanie je dôležité a využiteľné aj v osobnom živote. Aj toto si potrebujem rozriešiť.Inak ďakujem všetkým, čo tieto stránky prevádzkujú podieľajú sa na prekladoch, vysvetľujú, venujú tomu čas a úsilie.

Přidat nový příspěvek