Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: konina

Sio | 15.07.2016

Přijde mi to očividné, ale respektuji jiný pohled. Žádný vyhodnocovací algoritmus není potřeba. Tedy nechybí mi a přesto v tom nespatřuji nic nelogického. Prostě v daném prostředí lépe přežívají některé mutace, a některé mutace nepřežívají vůbec. Nastanou-li podmínky, že nepřežije člověk a savci, dojde k vývojové regresi. Do popředí se pak klidně mohou dostat jiné formy života.
Nikdo neřekl, že kyslík ano a dusík ne. Prostě za těchto podmínek se vyvinul život na uhlíkové bázi, v atmosféře čistě z kyslíku nebo dusíku by to asi nešlo, bez kysličníku uhličitého také ne, a bez vody se neobejde. Kde asi rostliny berou všechen ten uhlík? Jsou milióny planet, kde je to jinak a život tam z tohoto důvodu není.
Periodicita je jasná. Je dána generacemi. U některých živých organismů pár dní, u jiných třeba 20 let.
Možnost, že náš vesmír je počítač na kterém si nějaký rozmazlený fracek z civilizace nadvesmíru hraje své hry se vyloučit nedá. Vždyť i dnes děti hrají simulační hry. Jak můžeme vědět, že nejsme podobný případ? Nemůžeme. Ale naopak, jak můžeme dokázat, že tomu tak je? Hodně těžko. Třeba všechna ta pravidla, která řídí vývoj života na zemi jsou jeho dílo. Vytvořil prvoka, nastavil pravidla a spustil to. I my známe pojem jako genetické programování.
Jen jedno mi není jasné. Jaké jsou ty grandiózní možnosti, které máte na mysli?

Přidat nový příspěvek