problémy

Standa | 12.07.2016

Celkem by mne zajímalo, jak si autor představuje praktickou realizaci některých myšlenek.

Jak by například fungoval energetický standard? nebyl by příliš turbulentní? Už dnes stačí, aby v severním Německu zafoukalo, a na trhu je elektřina za zápornou cenu. Pokud by elektrická energie byla platební jednotkou, tak by to znamenalo každodenní několikasetprocentní inflaci a deflaci podle počasí.

Dalším problémem elektrického standardu je skladování. Elektřinu neumíme efektivně skladovat. Pokud bych si ke snídani chtěl koupit houstku, musel bych dovléct k pekaři energii v množství, které se rovná obsahu autobaterie (energetický obsah běžné autobaterie je kolem půl kilowatthodiny - neboli ekvivalent asi 2-3 korun) Přelitím energie ze své autobaterie do té pekařovy by se navíc někollik desítek procent té energie ztratilo. Proti takhle zavedené měně by se najednou lichváři a banky jevili jako lidumilové.
Napadlo mne, že právě takové návrhy, jako je energetický měnový standard, mohou být způsobem, jak upevnit světový řád. Vedle nich vypadá stávající systém jako vrchol dokonalosti (jako že ve skutečnosti není) a lidem se tím návrhem dá něco nesmyslného a nevýznamného, proti čemu mohou bojovat.

Přidat nový příspěvek