Re: Vtomto zmysle

Nikdo | 09.07.2016

Tohle řešení se mi velmi líbí. Vytvoří se přebytek, který připadne celé společnosti a použije tam, kde je potřeba, například zdravotnictví, která z principu má usilovat, aby všichni byli zdraví, to znamená, aby bylo co nejméně pacientů. No a když bude nadbytek společnosti větší, což bude důsledek více zdravějšího obyvatelstva, tak i do zdravotnictví připadne více z rozdělení přebytku.

Takto vzniklý přebytek, by mohl jít na podporu podniků, které zatím přebytek nevykazují nebo došlo ke změnám ve společnosti, že přebytek nevykazují. Dotace by byli podmíněny časem, aby se přeskupili a dosáhli zisku a když to do stanoveného termínu nedosáhnou, tak podnik nebo činnost ukončit.

Zrušil bych i daně. Podmínka pro existenci podniku nebo podnikání by bylo vytvoření přebytku. Například podniky, které by dosahovali stanoveného přebytku by mohli mít kratší pracovní dobu a více času na osobní seberozvoj (tím by se zpětně regulovalo moc přebytků)

Motivace jedinců jednoduchá a tvrdá jako příroda, kdo nevykáže přebytky nemá právo na reprodukci, ale kdo by projevil vůli a snahu, tak by bylo velmi nepravděpodobné, že by po čase přebytky nevykázal.

... Je to jen nástin, vidím v tom velký potenciál v řízení výroby společnosti, ale tu spoustu otázek i odpovědí jak to tímto systémem řešit, ale to by bylo na dlouho ...

Ovšem i když je to zajímavé a podle mne funkční. Klíčový problém je morálka a etika obyvatelstva, aby vůbec na to lidé přistoupili. Pokud, každý kope pouze sám za sebe a funguje jako živočich (u zvířecího typu psychiky nebude fungovat) takto nelze. Je nutné vědomí, že individualita je součástí celku a že je nutno na celek pracovat,

S tím pak souvisí doplňkový a také stěžejní problém, kdo bude vzniklé přebytky rozdělovat a jak zabezpečit proti zneužití (souvisí zase s obecnou morálkou a etikou).

Přidat nový příspěvek