Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hmmm

Martin | 07.07.2016

Já vaši netrpělivost chápu Paprsku. Ale dokud nebudeme mít exit strategy, tak skončíme, jako ti pitomci na majdanu.
Co se týče Anglie, myslím, že je potřeba vysvětlit, že je koloniálním centrem a bude i po Brexitu. Pořád si drží prostřednictvím City evropskou ekonomiku. Má v ruce její úvěrování stejně tak jako kontrolu ECB. Tedy její existence bez EU nepřinese pro řadového Brita žádné fatality. Odskáče to spíš kolonie jménem ČR.
Vezmu-li moderní dobu, tak jsme tu měli světovou dominanci portugalskou, španělskou , holandskou, britskou a americkou. Jedině britská a americká byly celospektrální. Na všech úrovních řízení. Lépe je možná mluvit o angloamerické dominanci díky dělbě kompetencí. USA jako svaly korporátně - bankovního impéria a později hub pro nadnárodní korporace. Systému ovšem pořád koncepčně založeného na britské koncepci globalizace, tak jak jí popisuje už Henry C. Carey v Harmony of Interests v roce 1861(!). EU je jen byrokraticko-výkonným aparátem, bez plné kontroly a funkce řízení. Pimprdlátkové divadélko. Koloniální koncepce dnes postavená na neoliberalismu a Washingtonském konsentu s naším vystoupením z EU nikam nezmizí.
Také pláčeme na špatném hrobě. EU je důsledek i systémová součást, ale nikoli příčina problému. Křivost banánů a euroblikátka i eurototalita jsou vedlejší produkt koncepce, kterou je potřeba změnit. ale moudře v klidu a s rozmyslem. Ne skákáním za sušenky. Ono se to nakonec nejspíš stejně rozpadne i bez naší účasti. A tak nám nezbyde hledat řešení za pochodu v době, kdyje společnost nezralá k systémové změně. Což nese obvyklé riziko naběhnutí si na hrábě.

Přidat nový příspěvek