Re: Re: Hmmm

JaroX | 05.07.2016

Ahoj Lin, ďakujem za odpoveď. Ja verím, že človek má mať čo najlepší prehľad o tom, čo sa okolo neho deje a vo chvíli, keď sa od neho vyžaduje rozhodnutie/reakcia/vstup, má byť pripravený, má nájsť v sebe odvahu a prevziať zodpovednosť.

Brexit:
- asi prekvapil všetkých (dokonca aj tých, čo neočakávali Brexit, lebo boli presvedčení o tom, že referendum bude zmanipulované tak ako to o slobode Škótov - teda aj mňa), ale najviac šokoval transatlantických polikov, análytikov, mimovládkarov... proste tých, čo boli aj doteraz úplne mimo, len to nebolo "tlupe" takto evidentné,
- je šanca Európy (a VB nikdy nebola v Európe, len ju vyciciavala a ubíjala) odstrihnúť sa od VB a USA a zmeniť spoločenské usporiadanie tak, aby lepšie vyhovovalo ľuďom tu žijúcim, aj v súvislosti s globálnou udržateľnosťou (čo môže byť prijateľné aj pre GP).

1) a 2) ako "zlé" vidím akurát zníženie životného štandardu mnohých Britov ... ako priamy dôsledok toho, že Británia už nebude natoľko vyciciavať Európu. Na druhú stranu je to dobré pre nás tu + aj pre Britov, lebo budú mať väčšiu šancu zistiť, čo sa v tom ich "kráľovstve" deje, o koľko výhod prišli, odkryjú sa im nedostatky, ktoré doteraz neboli viditeľné - niečo ako "reality-check" - stret s realitou. V ideálnom prípade aj oni sa stanú ešte aktívnejšími a budú si riešiť svoj život sami - hlavne na úkor GP.

Bodovite:
1) a 2) Brexit vidím ako príležitosť, uvidíme, ako s ňou dokážeme naložiť. Nepáči sa mi hystéria okolo Brexitu.
3) Je dobré, že "kráľovná" má problémy, lebo inak by všetko držala "zakonzervované" a ak chceme zmenu k lepšiemu - teraz sa odkrýva cesta.
4) Farage je spolu-zodpovedný za Brexit, ale nie je predseda vlády - neriadi krajinu. Je to politik a ja predpokladám, že si dá teraz 2-3 roky pauzu a ak bude ešte potom nažive, vylezie a bude jačať, že Brexit bola dobrá voľba, len to bolo treba urobiť inak... :)
5) Mne Britov ľúto nie je. Mne je ľúto ľudí v Sýrii, Lýbii, na Donbase, atď. Ja to vidím tak, že aj pre Britov je Brexit príležitosť - "reality-check" - vidieť čo-ako vlastne bolo, je... a možno by mohlo byť, keby... (sme boli všetci ľuďmi a nesnažili sa žiť na úrok iných).

Přidat nový příspěvek