Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Budu poněkud sarkastický

Pe-tri | 05.07.2016

Bohužel nemohu tento Váš příspěvek brát bez ohledu na Vaše ostatní vyjádření. Suma sumárum - nějak mi Vaše dichotomie nesedí. No nic to může být můj problém.
Chcete-li mne lépe pochopit, zkuste si promyslet, proč se uvádí, že KSB/DVTR je dehermetizací. V tomto slůvku IMHO vězí jádro pudla. Vy nemáte zpracováno to, co je hermetizováno a proto Vám uniká ona rovina změny spočívající v odkrývání skrývaného včetně všech konsekvencí. Vy ve skrývané nevěříte, nemáte s ním osobní zkušenost a tak je pro Vás svět jen to je vně Vás. Svět vnitřní, chcete-li psychologický hraje v lidském životě daleko větší roli, než je všeobecně známo či přijímáno. Ale protože není v zájmu n(ě)koho, aby se v tom lidé orientovali, není to nikde žádnými autoritami uváděno jako poznaná fakta a tak mají lidé, kteří staví své poznání na důkazech potíže to přijmout. Přijmout vnitřní světy každého jednoho jako realitu stejně reálnou jako svět vnější (ne-li reálnější, jak by řekl budhista, rozlišující realitu a máju). Bez odhalení a všeobecného přijetí reality vnitřních světů se ve vnějším světě nic nepohne směrem k nárůstu lidskosti v životě pozemské společnosti. Kdo si myslí že ano, žije zachycen v iluzi otroctví. Dokud nezačnete pochybovat o vnějším světě, nepokročíte.
P.

Přidat nový příspěvek