Isinbaevová boduje

Jura | 22.06.2016

Když se v pátek dozvěděla rozhodnutí Rady Mezinárodní atletické federace IAAF, která potvrdila zákaz startu ruských atletů na hrách v Riu, prohlásila, že s tím půjde k soudu a že v Brazílii pod žádnou olympijskou vlajkou startovat nebude. To prý radši ukončí kariéru.
Vše mohlo zvrátit ještě úterní rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru. Ten sice zákaz trestů ruských atletů potvrdil, ale prezident Thomas Bach zároveň řekl: „Každý závodník z Ruska nebo Keni, který si přeje startovat na OH v Riu, musí mít individuální svolení příslušné mezinárodní sportovní federace. Pak bude moc startovat pod svou vlastní vlajkou.“
FOTOGALERIE
Jelena Isinbajevová přijímá gratulace od sekretáře ruské atletické federace Michaila Butova po svém vítězství na ruském šampionátu v Čeboksarech.Jelena Isinbajevová slaví vítězství s diváky na ruském šampionátu v Čeboksarech.
Jelena Isinbajevová slaví vítězství na ruském šampionátu v Čeboksarech.Jelena Isinbajevová slaví vítězství s fanoušky na ruském šampionátu v Čeboksarech.
Zobrazit fotogalerii

Usmála se: „A to je pro mě největší vítězství. Každý ruský atlet, který tuhle kauzu vyhraje, bude moct závodit pod naší vlajkou. Ještě v pondělí jsem byla zoufalá, ale dneska jsem optimistická.

Zdroj: http://oh.idnes.cz/jelena-isinbajevova-rio-rusky-sampionat-ff2-/rio-2016.aspx?c=A160622_153548_atletika_mt2

Přidat nový příspěvek