Re: Re: Re: Re: Biblický koncept vs. DVTR-KOB

petržlen | 14.06.2016

Samozrejmá vec, že jednotlivé knihy zaradené do biblie zapisovali ľudia. Kto ju mal písať, HNR „osobne“, keď má celú Zem „pod nohami“ a ľudia na nej sú ako „kobylky“? Starozákonné obrazy sú bez kľúča nezrozumiteľné už niekoľko tisíc rokov, > 2k, takže rádoby cenzori sa nechytajú. Najvážnejšie zmeny nastali počas posledných 100–200 rokov v súvislosti s „novými prekladmi“. Správne znenie sa dá stále dohľadať, dokonca na internete. Kto hľadá, nachádza. Stačí porovnávať bez predsudkov.

Mýtus o „biblickej úžere“ (lichve) som tu v nejakej diskusii vyvrátil pred niekoľkými mesiacmi. Vidím, že zbytočne, že sa tu dookola spieva rovnaká pesnička, že sa opakujú rovnaké dogmy a predsudky. Je mi to „wurscht“, každý je za svoje rozhodnutia zodpovedný sám. „Biblický projekt“ nevychádza z učenia biblie, tipujem, že skôr z nejakej kabaly alebo talmudu.

Čo sa týka hodnotenia, 2k rokov je tu tzv. nový zákon. Starý zákon je starší a mnohí znalci dokazujú, že vznikol zapísaním ešte oveľa starších „mýtov“. Keby si niekto dal námahu, našiel by v dejinách korene väčšiny foriem súčasného zla. Ich základom je nezriedka prekrútenie pôvodne celkom hodnotných myšlienok. Súčasný svet nie je výsledkom formovania bibliou, ale postupným odklonom od biblickej miery.

Ako príklad môžem uviesť práve tú úžeru (lichvu), ktorú biblia výslovne zakazuje. Tento zákaz kresťanská cirkev viacmenej dodržiavala počas dlhých storočí, až kým si ktorýsi pápež nepovedal (dá sa dohľadať ktorý), že biblický z pozície svojej „dogmatickej neomylnosti“ zákaz zruší a úžeru povolí.

Musím povedať, že ma dosť fascinovalo uvedomenie, že tu nejaká „záhadná sila“ počas mnohých storočí až tisícročí vytrvalo podvracia pravdy a nahrádza ich falošnými predstavami, na základe ktorých sa táto planéta postupne mení na neobývateľné peklo. Tipujem, že je to hlavne nepozemská zložka GP, ktorá nie je obmedzená dĺžkou života pozemšťana.

Přidat nový příspěvek