Postřeh k zamyšlení

Pe-tri | 10.06.2016

Jsem dalek toho, polemizovat s problematickou realitou Biblického projektu, přesto mi to nedalo (veden objektivní znalostí dvou stran téže mince) a už delší dobu se tak vracím k otázce interpretace (co nejobjektivnějšího pochopení) kodifikovaného úkorného biblického úrokování.
Dospěl jsem k tomuto: Víme, že (prakticky jakýkoliv) text Bible je možné interpretovat ve více významových rovinách, avšak minimálně ve dvou a to doslovně a symbolicky. Přišlo mi tedy na um, jaká asi může být symbolická interpretace onoho kruciálního úrokování ? A odpověděl jsem si takto:
Každý kdo žije nezodpovědně (tedy každý člověk s malým č), žije jakoby na dluh, na úkor své budoucnosti, kterou si touto nezodpovědností komplikuje a predeterminuje ji objektivně nežádoucím způsobem (ve smyslu snižování kvality a růstu utrpení života). Tedy logicky nejen že si snižuje smysluplný/růstový potenciál aktuálního bytí (život v černých číslech), ale ještě si tím i pořizuje (u Boha) půjčku, kterou bude nutno jednou splatit. A příští start v červených číslech je pozice, kterou tak lze chápat/interpretovat jako vstup do objektivně a nutně existujícího a potažmo tedy i zaslouženého otroctví, jehož reálnou míru si tito nezodpovědně (na dluh doslova i symbolicky) žijící lidé individuálně měřeno vysloužili a jimž i logicky vládnou/řídí je ti zodpovědnější. Je tedy v podstatě životní nezodpovědnosti (takto živořících lidiček) skryta (společná/sdílená-sociální) kauzalita objektivně nevyhnutné existence hierarchicky rozvrstvených (dle míry životní nezodpovědnosti či idiocie) a evolučně podmíněných D-E planetárních poměrů. Že n(ě)kdo tuto situaci zneužívá ve svůj prospěch, je už otázkou druhou.
P.

Přidat nový příspěvek