YouTubu

Irena | 04.06.2016

Na YouTubu zákazy už uplatňují, přičemž se to stupňuje. Ale mají to nastavené nějak zvláštně výběrově. To, že dané video obsahuje "Materiál chráněný autorskými právy" se už objevuje prakticky pokaždé, kdy se jedná o jakýkoliv pořad vysílaný nějakou televizí. Neomezí tím sice kanál samotné televize, či přímo nějakého pořadu, ale už tím omezí možnost nahrávat videa s překlady. Přičemž je zajímavé, že mě třeba zatrhli celou jednu tiskovou konferenci VVP, která tam byla umístěna ve dvou videích - první a druhá část. Přičemž napřed jenom tu druhou polovinu (asi po měsíci, už přesně si to nepamatuji), kde Putin dobře odpověděl na otázku od drzého Anglosasa a asi po roce! i tu první polovinu. A to se mi povedlo dohledat i videa, kdy někdo vystřihl část té konference, dokonce myslím i přímo s mým překladem, a to na youtube běží (což mi vůbec nevadí, jenom to konstatuji jako zajímavost). Tak opravdu nevím, jak to praktikují. V každém případě šrouby utahovat začaly. U Pjakina mají problém, protože je to originální zdroj, který ve videu nepoužívá žádnou hudbu, ani střihy z jiných pořadů - za což by se třeba mohli chytit apod. A pokud by ho chtěli zatrhnout u mně, tak bychom se s ním asi velice rychle dohodli, že on nic nezakazoval a bylo by jasné odkud vítr vane. Například Vesti mají asi nastavené dost natvrdo, jakmile se někde objeví Kisejlov, tak to zatrhnou prakticky okamžitě. To asi bude dané jednak obsahem :-) , kdy si nebere servítky při komentování Západu a jednak tím, že je u USAkamaraden na seznamu sankcionovaných osob. Také si myslím, že si pomalu připravují legislativní půdu přímo v ČR, aby činnost alternativních webů omezili.

Přidat nový příspěvek