Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čo hovoríte na správu na konci posledného Pjakina?

Lin | 01.06.2016

Ahoj Udo. :) Tímto svým příspěvkem jsi odpověděl na to, na co ses mě ptal. V čem má nebo může mít Jaro pravdu? Určitě v tom, že Rusové by se nyní měli soustředit hlavně sami na sebe. Nemají vystaráno, situace je velmi vážná a hodně těžká - zrádcovskými domácími "elitami" počínaje, přes neschopné sabotérské úředníky k ničemu pokračuje až k rozbrojům v armádě. Do toho všeho tíživá ekonomická situace (sankce) a nepřátelství "západu". Bez Putina a pár lidí kolem něj by se Rusko rázem propadlo zpět do 90.let, kdy bylo pouze surovinovou základnou "západu" (viz - nedávná nabídka řešení Kudrina).
V tomto zásadním uznávám, že má Jaro pravdu...
Dál mu ale nerozumím, protože na jedné straně píše, že se Rusové mají na nějakou koncepci vykašlat - a o větu dál zas, že mají koncepci nabídnout. Stejně nerozumím jeho názoru, že je zbabělé se vyhýbat "za všech okolností" konfrontaci (válce). Kvůli tomu jsem vlastně reagovala. Válka je z mého hlediska to úplně poslední a prakticky vynucené řešení, které ani řešením není, protože problém (důvody, postoje...) zůstává.
A s tebou souhlasím hlavně v tom, že naše "čekání na Godota" je naivní, hloupé, alibistické - ale velmi pohodlné. Souhlasím, že se nikdo z nás nemůže spoléhat na Rusko a čekat, že "oni vše vyřeší a my se pak přizpůsobíme". Stejně, jako samo Rusko nemůže spoléhat na Putina jako "gosudara, který vše zařídí". Osobně si myslím, že zde je i jeden z důvodů Pjakinova rozladění z poslední doby, protože mě to taky štve = to čekání "na zázrak", že jako já nic nemusím a všechno ke mně přijde samo. A o to víc mě štve, že nejčastější příčinou je lenost (u nás i v Rusku).
Přebrat režii do svých rukou sice u nás možné je, ale v první řadě to vyžaduje i přijetí odpovědnosti. A já si myslím, že zde leží "náš kámen úrazu"...
A měj se fajn... :)

Přidat nový příspěvek