Re: AtHos - pozor na názov..

ТаuRus | 29.05.2016

Díky, Udo za reakcí. Tys mi odpověděl na řadu otázek, nad kterými jsem včera přemýšlel.
Jediná paralela, která mě napadá, je řešení Stalina o svolání do Moskvy po válce "Поместного собора " a "Вселенского соборa" pravoslavné církve.
Stalin, který církev likvidoval, najednou propouští z vězení spoustu církevních hodnostářů a dává jím diplomatický úkol svolat z různých části světa představitele pravoslavných církví.
Předpokládalo se, že Stalin chtěl přes církev překonat ideologické bariéry ve světě a podpořit patriotická hnutí. Zároveň mu šlo o oslabení vlivu Vatikánu. Tehdy se Stalinovi nepovedlo získat na svoji stranu všechny pravoslavné církve, což ale neznamená, že Putina čeká to samé. Sodomizace společnosti dosáhla takové úrovně, že samotná církev se tím cítí být ohrožená.
Mnichům Athosu se jedno upřít nedá - a to, že jsou zastánci tradičních mravních hodnot, které díky vlivu Vatikánu Evropa téměř ztratila. Možná proto se uskutečnila i ta návštěva - ukázat liberální Evropě, především jejím obyvatelům, ke kterým hodnotám se musí vrátit a tímto získat i podporu pravoslavné části Evropy v bojí proti sodomií. Vždyť i jeho slova: "Zde, na svaté hoře Athos, děláte velmi důležitou věc – ochraňujete mravní základy společnosti", to jenom dokazují.
Mám za to, že Putin využívá pravoslavnou církev, jako nástroj k dosažení vlastních cílů. Nemůže přece z mezinárodní tribuny začít mluvit o KOB, to by ho za prvé, hned zlikvidovali a za druhé, míra chápání obyvatelstva, obzvlášť evropského, ještě není na takové úrovní, aby mohla tyto myšlenky přijmout. Na druhou stranu, využitím společného vektoru s pravoslavnou církví, může dosáhnout dílčích úspěchu, které při gramotném řízení a podpoře zdola a ze strany VP SSSR, vyvedou Rusko a svět na kvalitativně vyšší úroveň.

Přidat nový příspěvek