Re: Re: Velmi dobrý článek

Sio | 22.05.2016

Jistě by to mělo velký význam, ale zvláště k učitelům teoretických oborů na vysokých školách bych tak přísný nebyl. VŠ kantoři na technikách obvykle pracují na nějakých reálných projektech s lidmi s praxe souběžně s přednášením. Já sám jsem s docentem A. A. V. (ani dnes nemohu uvést celé jméno) v průběhu 5 let studií pracoval na projektu poloautomatického biochemického analyzátoru krve pro Leningradskou nemocnici asi tak 4x větší než je naše Motol. Následně jsem byl "půjčen" jiné katedře a pomohl jim rozjet projekt automaticky řízeného vytápění, větrání a zálivky skleníku a nakonec pro jistou vojenskou výrobu (nikdy mě do ní blíže nepustili) vývoj řízeného válcování zastudena nerezové fólie 150 mikrometrů silné tak, aby odchylka nepřesáhla +/- 3 mikrometry. Mohu vás ujistit, že to byly všechno projekty s reálným výstupem. Naučil jsem se přitom víc, než na samotných přednáškách a po příchodu do praxe jsem ihned dostal samostatný projekt. Nebýt toho, nikdy bych se ho neodvážil přijmout, jednalo se o miliónovou investici. Jo, sovětská škola ani při všech nedostatcích nebyla tak marná ...

Přidat nový příspěvek