Re: MC

M.C. | 13.05.2016

Se ženami obecně problém nemám, ale s tím typem žen, který jsem níže popsal, občas ano.
Mě už je něco přes čtyřicet a moje profese zahrnuje jednání s úřady a institucemi. Kromě toho jsem delší dobu ženatý a mám tři děti, takže často mám co do činění i s učitelkami.
Proto jsem z vlastní zkušenosti napsal jak to vidím. Obecně žena, když něčemu uvěří, tak se tím dokáže nadchnout do takové míry, že úplně přestane vnímat realitu okolo.
Vysokoškolačky z tzv. ,,humanitních“ oborů jsou kolikrát do své věci tak zažrané, že nejsou schopné vnímat situaci v širších souvislostech. Naštěstí to neplatí ve všech případech, celá řada úřednic si ,,dá říct“, ale opět, musí se jim to správně podat a člověk musí uplatnit svůj osobní šarm. Já se na to nepotřebuju přetvařovat, já rád jednám s lidmi po dobrém a slušně, je to pro obě strany příjemnější. Lepší formální zdvořilost než neformální hulvátství. (Zřejmě už nepůsobím dojmem mladíka, neboť se o mě začíná zajímat archeoložka.)
To je jeden z problémů současné doby: Napíšete svůj názor a už jste ten špatný a místo polemiky s názorem nastupují osobní útoky. Pokud se zrcadlení týče, u nás na Moravě říkáme, že trefená hus zagágá.

Ale vraťme se k madam Poklonské: Mě bylo divné už delší dobu, že se kolem ní nadělá tolik povyku. OK, je hezká, sympatická, vzdělaná, umí seriózně vystupovat, to co říká má hlavu a patu, uniforma jí sluší. Takových žen více. Ale ani ona zřejmě není imunní vůči výše popsaným vlivům. Souhlasím s kolegy, že jí je potřeba spíše pomoct aby se ,,probrala“ než ji odepisovat.

Lidi nepředěláte. Za sto let určitě ne a za kratší dobu jenom vyloženě manipulačními technikami a stejně to v nich zůstává, jenom to potlačíte do pozadí. Lidé v Rusku jsou zavedeni na báťušku cara.
Na tom není nic špatného, naopak, panovník, vládce, vůdce, jedno jak to nazveme by měl cítit zodpovědnost za svou zemi a sounáležitost s ní. Proč se v pohádkách a pověstech opakuje už od dob antického Řecka obětování královských dcer nějakému drakovi? Protože král cítil se svou zemí a svými lidmi, byl to jeho majetek a záleželo mu na něm a tváří v tvář hrozbě, že tento jeho majetek bude zabrán nebo zničen se odhodlal i k takovéto oběti.
Dostáváme se k podstatě problému: Najít člověka, který má patřičné osobní kvality, je dostatečně psychicky odolný, aby se mu osobní moc nevrazila do hlavy a zajistit mu dostatečnou podporu a ochranu proti nepřátelům země.

Přidat nový příspěvek