Re: upresnenie..

dlask.jiri@seznam.cz | 25.07.2019

ještě k předchozímu dodám - existuju v e firmě 19 let. Za tu dobu jsem se podílel na zavádění čtyř "informačních" systémů. Dokud to byly systémy na bázi MS acces, tak to bylo v pohodě - zvládli to dataři naší firmy, včetně servisu. Ale pak přišlo pbdobí, kdy se zaměstnavatel zamiloval do Ameriky. To, co nám zavedl za IS, to bylo zoufalství. Ale bohužel, vrátili jsme se k původnímu dodavateli IS, jenže on se za těch 10 let, co jsme "jeli" v jiném systému, se stačil poameričtit - naštěstí jsem dnes už pracující důchodce, takže až mě …- výsledek je ten, že na prvním místě je zisk, na druhém to, co vymysleli, a až někde daleko (pro mne za hrobem) jsou požadavky zákazníka - oni jsou přeci "Páni programátoři" (teda - z mého pohledu - a logiku mě učil můj strýc - pokud si programátor neumí nakreslit podle zadání vývojový diagram, tak je to jen pasivní přepisovač logiky do svahilštiny. To jsem jim- "programátorům"- dokázal už jen tím, že jsem se syntaxi SQL dokázal naučit za tři měsíce - a s tím, že "postav mě před mašinu, já ti ji za pár dnů matematicky popíšu - tabulky se dají postavit i na opilého tiskaře)

Přidat nový příspěvek