Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fatální omyl křesťanství

Cico Ciciak | 30.04.2016

Hirošima a Nagasaki sa dá samozrejme označiť ako zlo, ale len v človekom umelo vytvorenej subjektívnej dualistickej (dobro vs. zlo) filozofii jeho chápania reality. Ale keby sme chceli filozofovať a špekulovať ďalej, tak by sa dalo v tomto prípade hovoriť aj o niektorých pozitívnych črtách tohto činu: Pomohlo to ukončiť vojnu, alebo nie? Pomohlo to nejako Japoncom ako takým ("facka" na spamätanie sa z ich bojovej psychózy)? Môžme o tom diskutovať. Ale odmietam človekom účelovo vymyslenú defektnú dvoj-stavovú zjavne subjektívnu a pošahanú logiku: dobro vs. zlo, čierna vs. biela, pravica vs. ľavica, kresťanstvo vs islam/satanizmus, New age... Istotne sú aj takéto "+ a -" situácie, ale len jedny z mnoha! Nie ako dogma! Z objektívneho hľadiska sa jedná v prípade Hirošimi a Nagasaki o odklon od optima (Zámeru Jeho). A možno ani nie, možno sa v tej situácii nedalo jednať inak. Keby sme chceli filozofovať a špekulovať ďalej, tak by sme mohli tvrdiť, že ani dnešná biblická koncepcia globalizácie nie je vyložene zlá alebo dobrá, pretože v danom momente, podmienkach sa zrejme jedná o naše optimum, na viac proste súčasné ľudstvo chápaním ani morálkou nemá! Ako nemajú ani Slováci na lepšiu vládu! Chápeme?! Inak ti to neviem vysvetliť. Toto je moja aktuálna úroveň chápania danej otázky/problematiky. Snáď sa do budúcna posuniem zase o niečo ďalej, respektíve prehodnotím. Už som to mnoho-krát za život urobil a nemám s tým problém. Na moje šťastie nie som dogmatik, ale snažím sa byť metodik (v rámci svojich možností)!

Přidat nový příspěvek