Re: Re: Re: Siovi

Sio | 20.04.2016

Náklady od zisku samozřejmě schopen odlišit jsem. Obecně náklady jsou všechny peníze, na které si jen vzpomeneš, že je třeba je vynaložit jako součást investice a zisk je to, co vznikne odečtením příjmů od výdajů (nákladů). Myslím, že školák by s tím neměl problém. Slyšel jsi například pojem "režie"? Já totiž dělal 13 let ve fabrice, takže i s podnikovou ekonomimkou má slušné zkušenosti.
Nadpráce? Jak prosté. To je ta část práce, která je vynaložena k zisku nadhodnoty. Podobně nadvýrobek, nadbytečná pracovní doba.
Ale to není důležité. Tu metrologii jsem uvedl, jen abych dokázal, že to jde. Kapitál je vědecké dílo, které se zabývá principy, jeho kategorie nejsou určeny aby suplovaly kategorie z účetnictví, požadovat to je koncepčně mimo. Je to jako když někdo vysvětluje cyklus spalovacího motoru a ty bydeš trvat na tom, že to neobsahuje použitelnou metriku. Obsahuje to jen principy, které umožňují metriku pro každý (jednotlivá typ) motoru například spotřebu spočítat. Pro účetnictví se pak stejně použije reálná spotřeba, která se kus od kusu liší a závisí také na režimu zátěže atd. Asi bys prohlásil, že teorie spalovacího motoru je k ničemu, protože neobsahuje použitelnou metriku.

Přidat nový příspěvek