Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A je to tu zas ...

Sio | 18.04.2016

a. To by jistě mnozí rádi. Zvláště ti, co stojí vůči Stalinovi v opozici. U vás je zajímavé to, že Stalina obdivujete a přesto popíráte to, v co evidentně věřil.
b. Otázkou je, pr koho byl společensky nebezpečný. Pro imperialisty a potažmo GP zcela určitě.
c. Z ateismu nic podobného neplyne. Ateismus je formou víry, která je založena na nedokazatelnosti základní teze (Bůh není). Stejně je na tom idealismus (teismus). Těžko někdo dokáže tezi "Bůh je." Je to otázkou našich pocitů a víry. Jedno i druhé. Potřebný je nadhled. Také-marxistům chyběl, ale tobě taky. Je to těžké, chápu.
d. Z toho, co jsem si od něj přečetl jej vášnivě hájil. Nemohu popřít něco, co jasně vidím.
Až budou k disposici lepší důkazy než nejasné odkazy na okultismus, hermetismus nebo psychický trockismus. Ani tu nemáme definováno, jaký je obsah těch pojmů. A ty důkazy musí přebít ty, které jsem získal přečtením té Stalinovy knížky. Ty vidím jako hodně neprůstřelné. Já vidím trojúhelník a vy mě přesvědčujete, že je to čtverec. Co mám dělat? Říct konformně, že také vidím čtverec? Sorry, nevidím.

Přidat nový příspěvek