Re: Re: Re: Re: Re: Re: Myšlenkové stereotypy versus Pandořiny skříňky.

M.C. | 22.04.2016

Jenže na otvírání dovnitř prostě nebylo místo.
Vedle delší strany je vidět nějaký pákový mechanismus, asi ovládání něčeho na způsob celoobvodového kování dnešních oken. To by držet mohlo.

Pokles teploty na hraně spodní strany nemůže být až tak dramatický, aby se to obešlo úplně bez ochrany - na Sojuzu je bok celý černý, na Gemini je lehce tmavší barva než na fotkách před startem. Divné.
Že je padák ve špičce a těsně před dopadem na hladinu, nebo těsně po něm byl odhozen, aby nepřekážel je z fotografií jasné.
Souhlasím s tím, že má spodní část větší vztlak, ale vzhledem k tomu, že je těžší, protože je plná vybavení, by se stejně otočila dolů. Můžete si to zkusit s prázdnou lahví od piva. Předtím i s částečně plnou, ale pozor, do vody ponořovat opatrně, ať si ze dvanáctky neuděláte osmičku.
Není mi jasné, k čemu by na spodní straně ten vak připevnili.
Ledaže by to byl koš z látkových popruhů s nafukovacím válcem po obvodě, který by žabáci nejprve na modul navlékli a upevnili a až potom z flašky nafoukli, to by šlo.

Stejně mi furt vrtá hlavou, proč Američané stále používali tento potenciálně nebezpečný způsob přistání. Žádné z rizik přistání na zem to úplně neodstraňuje a přibývá riziko potopení modulu.
Na území USA je dost pouští a polopouští, kam by se dalo v klidu přistát.
Ledaže by s tím potřebovali opravdu dělat nějaké kejkle, to se uprostřed Pacifiku dělá opravdu snáze.

Přidat nový příspěvek