Re: Re: Re: Re: Realistické požiadavky?

petržlen | 23.04.2016

Riešenie zatiaľ stále hľadám. Skúmam dokonalé (takmer bezštruktúrne) riadenie HNR a snažím sa pochopiť, ako a prečo sme v jeho rámci dospeli do takmer bezvýchodiskovej situácie.

KSB/DVTR ma zaujalai ako možné východisko, ale čím hlbšie vnikám, tým nachádzam viac vecí, ktoré HNR odporujú. Na tomto základe som nedávno vyslovil podozrenie, že niekto z autorského kolektívu pracuje pre GP (neviem určite, či vedome, ale nevedomá „spolupráca“ je málo pravdepodobná, hoci úplne sa nedá vylúčiť).

Z tohto pohľadu si neviem predstaviť, v akom kontexte by sa dali takéto formulácie „interpretovať“, aby boli použiteľné. Záujmy GP sú opačné – snažia sa narúšať HNR. Ale napríklad aj takú pyramídu ako stavebný prvok GP HNR dokáže využiť na dosiahnutie svojich zámerov.

Dosť ma prekvapuje, že napriek týmto nedostatkom koncepcia prináša akési ovocie. Tipujem, že je to vďaka jej rozsiahlosti. Človek si nezapamätá všetky princípy a kým sa „náhodou“ drží tých, ktoré sú v súlade s HNR, darí sa mu. Ťažko však predpokladať, že to bude fungovať dlhodobejšie (ibaže by sme „fičali“ na „nepravdepodobnostný pohon“).

Poznám náuku, ktorá mi z tohto pohľadu pripadá lepšia, ale ani po necelom storočí sa nepresadila a časť jej používateľov sa stala akousi sektou takmer v náboženskom zmysle. Ostatní čakajú na vhodnejšie podmienky na jej šírenie.

Na základe doterajšieho poznania sa zdá, že žiadne riešenie nie je celkom konečné, lebo závisí od schopností a možností populácie, ktoré sa menia so striedaním pokolení. Základom je dlhodobá koncepcia, z ktorej vychádzajú výhonky kratšej platnosti. KSB vyzerá ako jeden z výhonkov.

Asi sem celkom nezapadám, ale zatiaľ nemám pocit, že by som sa mal zdekovať. Ani neviem, či tu mám ešte niečo nájsť, alebo naopak niekoho oplodniť nejakou myšlienkou. (Chrobák v mravenisku)

Přidat nový příspěvek