Pro: Gabriel

Jáchym | 10.04.2016

Ano :-), Abdurushin....., přinesl velké dílo, které jsem celé přečetl a stále se k němu vracím :-). I ono se má číst s otevřenou myslí a s otevřeným srdcem. Nutné jest číst za slovy, za řádky......Musí to jít skrze vnitřní procítění, vnitřní náhled je částí toho, ale sám o sobě je vnitřní vhled málo. Člověk si to má žít a vnímat skrze vlastní obrazy, které má v sobě. Stejně se vychovávají děti :-), či měli by se....Většina nerozumí z duchovních děl, ale i z KSB, DOTŘ vlastně nic, protože nic z toho nevnímá skrze vlastní život, kdy oni by byli středem svého života ("život pro radost své duše a Boha"). Zatímco hltají cokoliv, majíc dotyčného za mesiáše a věrozvěsta, nenahlédnou chybnost vzhlížení ke komukoliv. Až se na to podívají skrze vlastní život a vlastní obrazy v něm, tak teprve začnou věcem více rozumět. To je pravidlo, to je zákon. Do té doby jim všechno zůstává uzavřené, jen se tu (a nejen tu) hádají navzájem. kdo má větší pravdu. Zažil jsem silnou pátou kolonu vůči ŽIVOTU. Už za socializmu tu byla řada "uvědomělých", kteří, pokud člověk měl jiný názor, ho začali obtěžovat a šikanovat, aby se "zařadil do řady a nevyčníval". Stejná mentalita je zde pořád. Změnila se jen forma, ......někdy vlastně zůstala i forma téměř stejná. Vidím jen kontinuitu všech těchto neblahých věcí. I zde, když začnete něco dělat jiného (a ve vlastním životě) než většina lidí, tak spousta z nich se na vás sesypou jako vosy a ani nemusíte chtít "měnit svět"....jen si děláte svou a nikoho do toho třeba ani netaháte. Přesto to bývá výzvou pro signál masového útoku na člověka. Teď už se fyzicky lynčuje málokdy, používají se jemnější způsoby na psychické rovině, ta 6.priorita je tu jen doplněk. Zatím je jen závist a nepřejícnost, a také radost, když se to druhému "sesype všechno na hromádku" - to hned přijdou se slovy "já jsem ti to říkal". Sám jsem to zažil a hodně dlouho. Proto mi připadá, že velká část populace je tu prostě jen navíc a "na odpis"..... Pokud člověk nemá alespoň trochu vhled skrze vlastní život, tak stejně nepozná, zda je to, co čte, či slyší pravda nebo blud. Stáhnul jsem se....ano, protože "co mohu v určitých věcech někomu sdělit" naprostá většina dotyčných stejně nechápe. Analyzují slova a další vjemy, ale nevnímá skutečný obsah slov a vjemů, nevnímají ani co je za slovy a vjemy......Buďte alespoň lidmi dobré vůle. Dobrou vůlí není dobrosrdečnost, kdy člověk tzv. "páchá dobro" a ve skutečnosti je dobrem v danou chvíli něco jiného, protože srdce u člověka má doplňovat zdravý selský rozum. Ano... :-). Dobrému jen dobré přeji! Srdéčně Vás zdraví Jáchym

P.S.: Znáte Budhovo květinové kázání? Je to to největší a nejlepší Budhovo kázání všech časů. Jednoduše se podíval na obrovské shromáždění mnichů a.....podíval se na zástup, potom pohlédl na květinu, usmál se na květinu, zlehka na ní dýchl, ale měl jí pořád v ruce, pak pohlédl a usmál se i na shromáždění pod sebou....s ním se náhle v obrovském shromáždění usmál i Mahákášjapa. I on pochopil jako jediný ze shromážděných mnichů a laiků. Ano :-), tak lze chápat věci a cokoliv :-). Tohle kázání se jako jediné dochovalo beze změny, bez pokřivení :-). Jáchym

Přidat nový příspěvek