Vidím to trochu inak

Janči | 05.04.2016

Poznám také situácie, ktoré sú opísané v článku, áno tiež som sa veľakrát pri tom prichytil, ale označovať tento stav ako degradáciu mozgu je trochu prisilné.

Skôr by som to preskakovanie textu dal ako príčinu jeho nezaujímavosti. Keď sa opakujú vety, prípadne ak sa zložitými výrazmi opisuje niečo bezvýznamné, bezcenné, niečo bez informačnej hodnoty, niečo, čo už človek pozná z iných zdrojov. Vtedy človek preskakuje text so snahou nájsť ešte niečo zaujímavé, niečo, čo ešte nepozná.

Taktiež sa tam dá započítať snaha o ušetrenie času, proste keď článok rieši nepodstatné veci, tak preskočím pár riadkov a ak sa aj naďalej článok rieši v podobnom duchu, tak si hľadám informácie inde.

Takže degradácia mozgu podľa mňa neprichádza do úvahy. Knihy čítam rád, samozrejme hlavne tie, ktoré majú pútavý dej ´, sú písané ľahko čitateľným spôsobom a prinášajú mi určité pôžitky (inšpiráciu, nové uhly pohľadu atď.) Nezaujímavé knihy čítam podobne ako aj nezaujímavé články ... presne podľa opisu v tomto článku. :)

Přidat nový příspěvek