Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prostě ten článek tak na mě působí

Svetly | 28.03.2016

Dovolím si odpovědět na každou Vaši větu zvlášť.

"No, třeba máte pravdu."
Pravdu nemám, jelikož ji nelze vlastnit - A to proto,že Pravdou, v dokonalosti Jeho díla, je jedině Bůh sám.
To, co sděluji může být pouze pravdivé nebo nepravdivé - tedy logickou cestou ověřitelné, a to všemi směry, ve všech souvislostech, od důsledku k příčinám i v opačném směru.

Jelikož jsem ve Vašich vstupech schopnost logického myšlení zaznamenal, čekal jsem od Vás popravdě právě tento přístup, zejména, když jste výrazem "třeba", možnost pravdivosti připustil.

"Ať vám vaše víra vydrží."
V této větě, krom toho, že projevujete dobrou vůli vůči mé osobě, jste použil výraz "víra" v tom smyslu, který přisuzujete také Vašim vlastním postojům. Takže tvrdíte, že jsem věřící tak, jako jste i Vy věřící (každý tomu, co hlásá).
Významem výrazu "víra", tak jak je v současnosti chápán, je neznalost - protože když něco Vím, nepotřebuji věřit a nebo nevěřit.
Ujišťuji Vás, že to o čem jsem Vám napsal není žádná víra. Vědění je to.

"A jak karma souvisí s křesťanstvím?"
Odpovím otázkou: jak souvisí křesťanství s tím, z jakých důvodů se někdo narodí s pohlavím muže nebo ženy; do jakých sociálních podmínek; do kterého státu; v jakém stavu je jeho zdraví; jaké dary (disposice) mu/jí do tohoto "života" byly naděleny; atd., atd. Je to neustávající proud otázek, na které lze a také se má najít odpověď. Na toto nemá vyčerpávající odpověď ani křesťané, ani žádné jiné náboženství. Přesto ty odpovědi k mání jsou.

"Ta je spíše součástí buddhismu, pokud vím."
Že příčinnost důsledků v našich životech je každodenní realitou není dáno tím, že v buddhismu se tomu říká "karma". Proto nás mají zajímat důvody tohoto dění a jeho parametry (kdo, kde, jak a proč)
Mimochodem, v buddhistický výklad nepřekročil hranice Země a jejího jemnějšího okolí (tzv. záhrobí). Pro zdravě myslící, je nedostačující, tj. dává neúplné odpovědi.

"Jinak, pochybnosti jsou základem kritického samostatného myšlení."
Máte-li pochybnosti o tom, co jsem Vám v předešlém vstupu napsal, a máte-li vůli kriticky k tomu přistoupit - jsem připraven.

Dobrý večer
Svetly

Přidat nový příspěvek