Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vrtá mi hlavou

Sio | 24.03.2016

Samozřejmě, myšlenka, že by mohl GP zničit úplně všechno je mimo mísu. Už proto, že nemůže o všem vědět. Takto jsem ani otázku nepostavil, bylo by to nesmyslné.
Nicméně vratme se konkrétně k mapám Piriho Reise. Byly objeveny před desítkami let, nikdo je pak neschovával ani neutajoval jejich obsah. Jistě bylo mnoho možností už dávno zničit originály a tím uzavřít diskusi. Nejsou originály, není o čem diskutovat. Stačí říct, že ty kopie jsou bůhvíodkud.
Vracím se k základní tezi článku. Jak věřit, že GP (ano vím, bezstrukturně) řídí po staletí chod světových dějin a není schopen zajistit ani banální odstranění důkazů o své existenci? Pokud by měl věci pod kontrolou, věděl by o Pirim Reisovi už za jeho života a postaral se o to už tenkrát. Nebo se i Osmanská říše vymykala jeho vlivu?
Napadá mě, co je největší slabinou toho, co tu diskutujeme. Chybí bližší specifikace procesu řízení dějin. Jak moc GP měl/neměl, má/nemá věci pod kontrolou? Co řídit dokázal a co už ne? Mnohé výklady KSB včetně tohoto článku evokují dojem, že GP řídí dějiny už po tisíciletí, že věci se dějí z 99% tak, jak on to zamýšlí, jak to chce. Je to opravdu tak? Možná by stálo za to ujasnit si to.

Přidat nový příspěvek