Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slátanina

Sio | 24.03.2016

Petri, byť se, tak trochu úmyslně, vyjadřuji expresivně, jsem úplně klidný. Jsem toho názoru, že pokud něco hájíme, je náš špatný argument nikoli v náš prospěch, ale v prospěch protivníka. Nejsem si tak úplně jist, o co se provozovatelé tohoto webu snaží. Na celém komplexu KSB&DBTŘ je spousta věcí, které jsou dost zřejmě, chci říci banální pravdy, pak je tu dost věcí líbivých, jak v argumentaci těch, kdo jsou dnes označováni jako sluníčkáři, multikulti nebo pražská kavárna. Dále pak je tu pokus o vytvoření určité mytologie, který považuji za závažnou chybu, zavádějící smysl toho všeho někam jinam. Všiml jste si? V článku je jedna velmi závažná teze, o které tu ovšem, snad ne jen mou vinou, diskuse neproběhla. A totiž tvrzení, že historický proces je řízený a předvídatelný. Kolik je tu diskusních příspěvků na toto téma? Jde mi o to, že dokazovat toto tvrzení (pokud je článek takto zamýšlen) argumenty, které tam jsou je dost neadekvátní.
KSB&DVTŘ podle mého názoru obsahují dva poklady. Jedním je objektivizace informace jako reálné síly a druhým je myšlenka uplatnění základních principů teorie řízení k analýze supersystémů, potažmo lidské společnosti. A za tyto dvě věci se tady peru. Nechci, aby zanikly v záplavě informačního šumu, což se, obávám se, děje. Moje teze jsou:
1. dívej se na jakékoli ideologie a světonázory s odstupem, neztotožňuj se přímo s žádným z nich. Platí to i o materialismu a marxismu, které se mi tu snažili někteří "přišít".
2. Informace o všech záležitostech uspořádání společnosti je pro všechny, nesmí být taková, co by byla zápalkami v rukách dětí. Takovou informací je třeba konstrukční návod od atomové bomby nebo plány jaderných elektráren. Ty fakt nejsou, s ohledem na terorismus, pro všechny.
3. Kdo chce prosazovat KSB&DVTŘ, měl by umět sám řídit. Mluvit o věcech, které sám neznám .. něco jako sexuální výchova vedená farářem. Řízení je o umění správně vybírat, předkládat a využívat informaci.

Přidat nový příspěvek