Re: Re: Re: Re: Re: Slátanina

Pe-tri | 24.03.2016

Sio, prosím o zklidnění a pokus o širší nadhled. Ptáte se jakému posluchačstvu je článek určen. Možná je lepší si položit otázku, jakému účelu slouží ? No a pokud nejste na vlně proti KSB, neměla by Vám dělat potíž odpověď typu - IMHO slouží k "vyrovnávání nepříznivého skóre - ke kompenzaci" pravdivostního stavu informačního pole ve kterém žijeme. Není to vědecky/autoritativně formátovaný text, samozřejmě. Je to příspěvek do informačního pole, který je svou formou i obsahem přístupný těm, kterým vrtá hlavou faktická nedostatečnost mainstreamového historického mýtu. Proč napadat tuto formu a tím potažmo pracovat v neprospěch toho, co předpokládám (možná mylně) máme tady společného - snažit se podpořit Informace/osvětu, která jde cestou lidské autonomie a svébytnosti proti D-E společenské oragnizaci ? Jenom proto, že mi forma zpracování a obsahová náplň nepadly do noty ? Není moudřejší mlčet než zpochybňovat ? A když už dojdu k názoru, že mám ostatním vydat varování, potom i k tomu by bylo namístě přistoupit s rozmyslem a ne jednoslovným výkřikem - slátanina?
Mýlíte se pak i v tom, že k tomu, aby text byl pro někoho užitečný je potřeba patřit k nějakému kruhu zasvěcenců. Nepochybuji o tom, že existuji lidé více rozumějící problematice (dle Vašeho zasvěcenci), ale jim tento článek nic moc nového nepřináší, ti stojí mimo. A mýlíte se i v tom, že když text není určen zasvěcencům, potom je určen lehkověrným, protože ti mezi nimi - ti racionální jako např. Vy, ti ho pro nevědeckost nepřijmou. Takže zbývají jen ti lehkověrní.
Já to vidím tak, že ti racionální by měli být racionální, tedy říct si kolik je toho pro ně v textu oBohacujícího, tolik vsáknou, zbytek si mlčky nechají napříště, ti lehkověrní si (pod vlivem modifikovaného obsahu infopole) možná řeknou - to jsem už někde slyšel/četl, že by na tom přece jen něco bylo (jakou (ne)logikou jste dospěl k názoru, že nemají vědět ?) ? No a ti, kteří chtějí jít do hloubky, ti si vyzobou indicie z poznámek pod čarou a z případných diskusních příspěvků a jdou po nich.
P.
ps. Nakonec je dobré si i uvědomit, jak složité to mají autoři, když jednou jsou kritizování za příliš složité a akademické vyjadřování aby vzápětí na to byli tepáni za nevědecký přístup. Jak se správně zpívalo v jednom českém nesmyslu - nech brouka žít -a já dodávám - dokud nemáš důvod jednat jinak.

Přidat nový příspěvek