Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zivot bez prace

Zivot bez prace | 22.03.2016

Udo, Cico Ciciak, mate deti? alebo ste učitelia?
Ja nehovorím za všetkých, to by som si nedovolila,
jedna vec je to, čo chcú ľudia hlboko vo vnútri svojej duše a druhá strana je realita - intelektuálny a duševný rozvoj a poctivú a zmysluplnú prácu - prečo teda sa mládež do tej poctivej a zmysluplnej práce nehrnie? prečo - keď majú slobodnú voľbu výberu povolania - málo ľudí chce byť elektrikárom, murárom, inštalatérom, zahradníkom ? prečo chcú byť toľkí odborníkmi na masmedialnu komunikáciu, finančný manažment, politolog a čojaviem čo ešte ale manuálne sa chce pracovať len málokomu? Prečo nám potom toľko zručných odborníkov chýba a na druhej strane máme neuplatniteľných prebytočných VŠ - pri pokladniach v supermarketoch? A čo bude robiť spoločnosť, kde sa na baze dobrovoľnosti nikomu nebude chcieť toho smetiara robiť a všetci budu chcieť pracovať v banke? Zabúdate však na jednu vec, k osobnostnému rozvoju patrí i odriekanie, zdržanlivosť, pokora, obetavosť, sebazaprenie ...- sú to cnosti, ktoré sa dosahujú práve poslušnosťou a aj manuálnou prácou a aj tým, že spravím prácu, ktorá je potrebná, aj keď sa mi práve nechce, a aj keď mi tá práca nevonia. Nie je umenie vykonávať prácu, ktorú som si vysníval, ale umenie je nájsť zaľúbenie v práci, ktorú je treba urobiť a je užitočná spoločnosti - planéte.

Přidat nový příspěvek