Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kde vznikají emoce

Lexa | 16.03.2016

Vidím, že vás to téma opravdu zaujalo a pustil jste se do něj. Což oceňuji. Ale také jste se dpustil řady chaotických, až nekorektních komunikačních tahů, které jsem se pokusil uvést na pravou míru - třeba to, že jste můj komentář bezdůvodně ocejchoval jako potenciálně nebezpečné "energeticko-informační pavučiny a sítě." Nebo ten nehorázný výrok o psychosomatice. To vše prozrazuje úroveň vašeho chápání a objasňuje četné projekce, kterých si zjevně nejste vědom.
Mě však jde o osvětlení celé věci a ne její zatemnění.
To, že hierarchie jóg má určitou souvislost s čakrami je něco docela jiného než že "každá jedna se specializuje na každou jednu čakru". Je to hluboké nepochopení problematiky, které souvisí s povrchním obeznámením se s ní. V tom je, zdá se, váš problém, že si myslíte, že když si letmo něco zaškatulkuje svým intelektem, už tomu rozumíte.
Uvedu konkrétní příklady, jak úrovně vědomí (čakramy) souvisí s řízením na prioritách. V článku "Rodina základ státu a útok na 5.prioritě" je velmi dobře popsaný mechanismus sexualizace dětí s cílem udržet společnost v masové míře na nízké pudové úrovni (nízké, protože odpovídá spodním čakramům.) Je to útok na tuto úroveň vědomí, neboli připoutání mysli jedince k ní prostřednictvím ulpění. Velmi podobné je to (o patro výš) na úrovni pupku a smyslových požitků - mám na mysli všechny ty pořady o vaření, se kterými se roztrhl pytel.
A teď bych se zmínil o církvi. Ježíš je zobrazován se zářícím srdcem - myslíte, že jde o sval, nebo něco jiného? Neustále se opakují mantry, že Bůh je láska, Ježíš tě miluje, vykoupil tě z hříchů, nastolují se otázky viny a odpuštění, vztahové věci jako církev - Matka, - všechno jsou to útoky na srdeční čakram. Protože když ulpíte v této úrovni, ztratíte vhled a jste snadno manipulovatelný, řiditelný. To na úrovni společnosti odpovídá třetí prioritě řízení.
Vhled máte pouze tehdy, když se vaše vědomí nachází mezi očima. Proto "šém" je nápis "pravda", když však smažete jedno písmenko, zbyde "smrt". Když vaše vědomí spadne z třetího oka dolů, stanete se řiditelným automatem. Čelo odpovídá na úrovni jedince 1. prioritě.
Všech 6 priorit odpvídá (spodním) šesti čakramům na úrovni společnosti.
Dianetiku jsem do hloubky nestudoval a přiznám se, že mi to nijak nefascinuje. Pouze jsem připojil svůj komentář k tématu emocí, které dle mého mínění nebylo uchopeno správně.
Cílem jógina je dosažení osvobození od nevědomosti, dosažení absolutního poznání. Ale o to v této debatě nešlo, to jen odpovídám na vaši otázku.

Přidat nový příspěvek