Re: Re: Re: .

Cico Ciciak | 03.03.2016

Po menšej úprave:

Ja som skôr dal týmito dielmi Star Treku do pozornosti tú nenápadnú diskusiu o otázkach mužského a ženského pohlavia, sexu; ďalej sofistikované programovanie/vyvolanie podpory (ľútosti) pre lgbti, gender/zmenu pohlavia a "iných" - utláčaných a prenasledovaných chudákov (v tom jednom dieli Star Treku idú na to opačnou logikou); programovanie sexuálneho kultu; pokus o posilnenie stereotypu, že žena a chlap je vlastne to isté; pokus o "nasadenie brouka" do hlavy, aby ľudia vôbec začali o týchto veciach premýšľať a tak podobne. K tej "základnej smernici" v ST, ide z toho možno vypozorovať typicky dvojaký meter západu, že zákon nie je dokonalý a treba ho "sem-tam" obísť, alebo relatívnosť a nemohúcnosť v posudzovaní morálky a určovaní objektívnej pravdy, ale tu by som sa kap. Picarda celkom aj zastal, kedže v tejto epizóde hral v podstate vedľajšiu rolu a čo sa týka toho nezachránenia tej hermafroditky, tak sa tam moc nedalo pre ňu urobiť, ak vynecháme násilné riešenie. Ďalej, filmy holy(v)údu (napr.: Philadelphia, Skrotená hora - všetko téma homosexuality) sú plné kadejakého sajrajtu (symboliky - skrytých významov a správ, príslušných matríc "samo"riadenia vybranej skupiny, vzorových stereotypov uvažovania a správania, alebo vyvolávačov potrebných emócií u ľudí) a nejaké články na toto téma sa tu na leva-nete dajú nájsť.

Přidat nový příspěvek