Re: Fizli

Marek | 09.02.2016

Agentov provokatérov k ich konaniu, podľa mňa, vedie moc peňazí. Skús si sám na sebe analogicky predstaviť k čomu Ťa peniaze dokážu prinútiť, ak ich máš na svojom hodnotovom rebríčku na popredných miestach (v súčasnej dobe musí človek myslieť na peniaze ak nechce hladovať a skončiť na ulici). Keby sme neboli ovládaný pomocou peňazí, nebolo by možné naverbovať ani "agentov" nezmyselne konajúcich proti svojmu národu.
Preto je potrebné aby každý rozmýšľal ako konať, aby nám peniaze nevládli. Predstav si, že by poľnohospodár pracoval nie preto, aby zarobil peniaze, ale preto aby dopestoval čo najkvalitnejšie potraviny v súlade s prírodou, bez chémie a nasýtil nie len seba a svoju rodinu ale aj komunitu v ktorej žije a to úplne sebestačne bez potreby vonkajších vstupov, čiže by nepotreboval peniaze na nákup energií, osiva, priemyselných hnojív a pesticídov. Aby to poľnohospodár dokázal potreboval by "len" pôdu, svoju prácu (zdravie), odborné vedomosti (nemalé) a dobré srdce (vôľu konať dobro). V tom, že toto všetko je možné dosiahnuť, ma utvrdil dokument s názvom "Plodiny budúcnosti", ktorý som videl včera večer na RTVS.
A toto sa dá aplikovať na ostatné zamestnania: stavbár pracuje preto aby všetci mali kde bývať (nie pre peniaze), lekár študuje a pracuje preto aby všetci boli zdravý (nie pre peniaze) atď...
S pozdravom Marek.

Přidat nový příspěvek