Re: .

Vesna | 10.02.2016

Rozumiem tomu, že sa cítiš byť znechutený v akom maraste to žijeme, kto normálny by nebol. A žijeme v tom takto už niekoľko tisícročí. Pocity beznádeje museli ľudia vnímať počas celého obdobia jestvovanie tejto "civilizácie" Ale vidíš, stále sme tu stále existujeme. Ale aj stále máme rovnaké problémy. Vyhodnotila som si to pre seba tak, že chyba bude najskôr v ľuďoch a nie v Bohu, ktorého spomínaš. Nie som recitovač biblie ani členom cirkvi ale v rámci všeobecného rozhľadu som ju čítala už ako dospelý človek. Niekde tam som objavila slová určené človeku "ty môžeš!" . My môžeme, to nie je dovolenie ale voľba, teda dáva nám možnosť voľby napr. ako budeme nažívať na našej planéte. Pri pohľade do minulosti to naozaj vyzerá tak, akoby sa ľudstvo za celú dobu nepohlo vo vývoji ani o milimeter, iba zbrane sa vylepšili k absurdnej dokonalosti. Od kyjakov, ostepov, lukov a šípov až k taktickým dnešným zbraniam, schopných ničiť naraz cez pol planéty. Vidím to tak, že napreduje míľovými krokmi iba materiálna stránka a duchovná veľmi zaostáva. Pokiaľ nedosiahneme harmóniu nebude lepšie na svete. Dobrá správa je, že v poslednom období začala v ľuďoch znova ožívať aj duchovná stránka. Lepší svet je iba v našich rukách, pretože my môžeme! Zmeniť ho k lepšiemu alebo ho zničiť. A na tie zmeny k lepšiemu potrebuje svet každého kto môže a aj chce. Takže žiadne úteky pred problémami do "zatratenia" ale postaviť sa im. To je vklad do budúcnosti aj vtedy, ak sa toho už naša generácia nedožije.

Přidat nový příspěvek