Re: Re: Re: Jen jeden postřeh

Sio | 10.01.2016

Jistě, distribují velké množství dat. Až na to, že cloud je něco jiného, než "YouTube, Twitter, Facebook, Google, veľké blogové stránky atď."
Youtube je "portál", podobně jako Google nebo Seznam. Twitter nebo Facebook se označují jako "sociální sítě". Možná i používají jako platformu cloud, ale není to totéž. Na cloudu může běžet i spousta jiných aplikací, třeba i takových, jako váš privátní web nebo MS Office.
Pojem "real time" v informatice označuje něco úplně jiného. Používá se v oboru řízení procesů a ano, v robotice.
Vy jste měl nejspíše na mysli akceptovatelnou dobu odezvy. Neříkejte, že když si chcete přečíst stránku na přetíženém serveru, dostanete hned odpověď.
V robotice ale běží určité navazující procesy, které opravdu vyžadují včasnou reakci, jinak je průšvih. Například když snímáte z čidel nějaká data a na jejich základě musíte provést akci. Tak čtení nesmí trvat tak dlouho, že dostanete buď už data neaktuální nebo je na akci pozdě. Kdysi jsem dělal na projektu válcování fólie z nerezu 150 mikronů tlusté. Zadání bylo zajistit odchylku -/+ 3 mikrony. Pokud něco víte o tom jako probíhá válcování, tedy měníte tlak na válce a ta fólie je v pohybu (před válcovací stolicí se odvíjí, za ní zase navíjí, je vám jasné, že pozdní reakce je k ničemu. Tomu se říká "automatické řízení procesů v reálném čase".

Přidat nový příspěvek