Re: Re: Re: Re: Re: Re: hadAnka

petržlen | 12.12.2015

Niekoľko rokov študujem „hrubé knihy“, ale priznávam, že z iného prameňa. KSB/DVTR, ktoré som objavil relatívne nedávno, nezatracujem, lebo ich prínos podľa všetkého prevažuje nad nedostatkami, ale z môjho pohľadu nejdú celkom k jadru problému, alebo možno okľukou.

Súhlasím, že po hlbšom preniknutí do nejakej teórie sa dá celkom úspešne špekulovať, aký vplyv môže či nemôže mať na človeka alebo spoločnosť. Aký vplyv skutočne mala, zhodnotia budúci historici, ak ešte nejakí budú. :)

Je zrejmé, že ak som v inom bode myšlienkového priestoru, mnohé javy vidím inak ako vy. Nepochybujem ani o tom, že podstata mnohých javov uniká nielen mne, ale aj vám a vlastne každému Pozemšťanovi. To nám predsa nebráni, aby sme spolu diskutovali, či? Alebo sa pokúšate určiť mi miesto v dave, kým sa neprepracujem k (j)elite tejto cirkvi?

Z loďky viem posúdiť, že nad hladinu trčí iba malá časť (desatina?), zvyšok sa skrýva pod hladinou, a že je v rovnováhe. Radšej však skúmam teplejšie vody, v ktorých sa ľadovce nevyskytujú. ;)

Přidat nový příspěvek