Re: Re: Re: Re: Cico Ciciak

Slovan | 14.12.2015

Asi máme každý jinou motivaci. Já např. sebe nepovažuji (minimálně na mentální úrovni) za ovci. A u skutků se snažim ty "ovčí" minimalizovat na nejnutnější možnou míru (akceptovatelnou systémem, nebo jinak řečeno aby mě systém nezabásnul...). Ale jen toto mě rozhodně neuspokujuje. Snažím se "osvětu" šířit mezi ostatní ovce jak to jen jde. Před mnoha lety jsem rozjel jeden projekt, který měl za cíl přimět ovce ke svobodnému jednání a projevu (včetně zodpovědnosti s tím související). Mám za to, že díky tomu řádově stovky ovcí začli uvažovat úplně jinak. Zatímco před tím měli podvědomou touhu být někým usměrňované, uplatňovali autocenzuru projevu, posléze začli fungovat svobodně.
Pakliže chceme něco na této planetě změnit, nestačí k tomu pár jedinců (myslících si o sobě jak jsou osvícení). Je k tomu potřebná masa více či méně zainteresovaných. A pochopitelně s dobrým osvíceným velením. Protože v opačném případě nám naše vědomosti budou ve finále k ničemu. Budeme sice vědět proč a kdo nás postavil k popravčí zdi, ale zastavit střelu nedokážeme. Takže budeme sice osvícení ale mrtví...

A když se vrátím ještě k tomu marketingu, vzpomeňte na katolickou církev. Dokud prováděla bohoslužby v latině (působící na tehdejší prosté obyvatele spíš jako nějaké okultní zaklínání, kterému nerozuměli a měli z toho strach), příliš mnoho oveček v našich končinách nezískala. Teprve ve chvíli kdy nějakého systémového chytráka napadlo provádět bohoslužby ve slovanském jazyce, začli postupně naši předci skákat této proradné ideologii na lep.
S KSB DVTR je to podobné (byť někteří budou oponovat, že na rozdíl od katolické církve se nejedná o proradnou ideologii... :-) Texty jsou psané tak, že drtivá většina ovcí to číst nebude. Oponenti řeknou, že to jednodušeji napsat nejde (jak tu už zaznělo). A proto je třeba jak jsem psal dřív, jít na ovce úplně jinak. Zaujmout je (marketingově) něčím co by je zajímalo a hrálo na jejich dobrou stránku, na jejich hrdost (všiměte si, jak při různých hokejových mistrovstvích najednou většina národa je hrdá na svůj původ a svou vlast). A na tom postupně stavět dál. Začít těmi dějinami (tak jako začínají inglisti, protože to lidi veme za srdce) a následně vysvětlit kdo jak a proč tu tisíce let tahá za provázky. A jak se tomu bránit.

Přidat nový příspěvek