Re: Re: Re: Re: Re: Pjakin

Martin | 14.11.2015

Jsem politický atheista mimo ideologický trojúhelník. Ale je mi daleko milejší představa J. Q. Adamse o rusko-americké spolupráci, tak jak koneckonců probíhala v dobách, kdy Alexander II. poslal ruskou flotilu na pomoc Lincolnovi, aby tak zabránili Britskému loďstvu v přímé účasti na Občanské válce, než představa úplné likvidace USA... Potažmo Rusko a USA mají stejného nepřítele. USA podlehly. Rusko byť podstatně pochroumáno přežilo a vstává z popela. Jednu geopolitickou katastrofu jsme přežili. Druhou už nemusíme. Představa upadající jaderné velmoci, zmítající se v chaosu by měla být noční múrou pro kohokoli s více, jak polovinou mozku. Chaos a utrpení, které způsobilo období americké absolutní unipolární dominance mezi roky 1991 - 1914 jsou možná pro řadu lidí důvodem k radikálnímu antiamerikanismu a nenávisti. Nesdílím je... Vidina spravedlivého multipolárního systému ve kterém USA zůstanou jako řadová velmoc bez koloniálních ambicí, navráceny k původním americkým principům je mi daleko bližší...

Přidat nový příspěvek