Re: Pjakin

Martin | 14.11.2015

Myslím, že rozrušení je více, jak namístě. Pjakin si nejspíš dobře uvědomuje, jak vysoká hra se hraje. Máme tady Kubánskou krizi na steroidech a LSD. Nedávno se ve Washingtonu konalo setkání čelních amerických politiků, diplomatů, členů Congressu, lidí z top byznysu. Namátkou - členové US Congressu John Conyers, Barbara Lee, Alan Grayson, Charlie Rangell, Sheila Jackson Lee, Walter Jones a další, bývalý velvyslanec v SSSR Jack Matlock, který sloužil za Reaganovy éry, Steven Cohen profesor z NYU či bývalý šéf Proctor anf Gamble John Pepper... V krátkosti lze říci, že se shodli na tom, že netočí-li se americká zahraniční politika v řádu dní a týdnů o sto osmdesát stupňů, je globální jaderná katastrofa vedoucí k našemu vyhynutí neodvratná.
Pjakina možno považovat také za komunikační kanál, který pouští informace a vzkazy druhé straně. Je to poměrně známá technika, která se používá tam, kde se z nějakého důvodu nehodí, či není možná běžná diplomatická cesta.
Pjakin mluví o tom, že USA jsou ochotny bojovat o svou hegemonii do poslední chvíle, ale myslím, že by bylo namístě specifikovat, že to nejsou USA, ale konkrétní síly v USA, které jsou k tomu boji ochotny. Napříč politickým spektrem, ve vládních strukturách i v Congressu se totiž zvíhá odpor ke stávající sebevražedné politice. Od 1947 National Security Act můžeme ve Spojených státech pozorovat rapidní nárůst sil, kterým D. Eisenhower říkal Misplaced Power, což by se dalo volně přeložit jako pošetilé síly... Síly paralyzující americký demokratický systém, které si především kladly za cíl nikdy nepřipustit silného, aktivního a všelidového prezidenta jakým byl Franklin D. Roosevelt. Síly, které v budoucnu stály za řadou celospolečenských traumat. Aťjiž vraždami JFK a RFK, či operacmi nižšího rozsahu, které vedly k oslabování samotné instituce amerického prezidenta. K nim paradoxně možno počítat i Pentagon Papers a Watergate, jako limited hangout operations, které sice vedly k ukončení Vietnamu a odstranění Nixona, ale zaroveň k oslabení prezidentství jako takového a převzetí kontroly nad ním. K takovým operacím můžeme řadit střílení na Reagana stejně jako Moniku Lewinsky. A samozřejmě Jedenácté září, které již bylo plnohodnotným státním převratem při kterém pošetilá moc převzala kontrolu a rozjela válku proti civilizacím. Bez ohledu na temnou minulost dynastie Bushů byl i G.W. Bush jen obětí převratu a zvolil si cestu stát se hlavním prodejcem mýtu jedenáctého září a prodejcem politiky, která nás dovedla k dnešnímu apokalyptickému scénáři. Bude záležet na ruské geniální dilomacii i schopnosti převzít kontrolu nad globálními procesy, ale bude také záležet na tom, jestli se v samotných USA podaří v dostatečné míře zaktivizovat patriotické síly, schopné zabránit nejhoršímu zevnitř...

Přidat nový příspěvek