Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jsem rád, že je tu téma DOTU

Georgius | 05.07.2016

Vážení přátelé, ano, souhlasím proti tomu! A také se hlasitě směji. Pokud se domníváte, že se na vás obrací omezenec - pak nejste daleko od pravdy. Georgius je svým založením zemědělec a i proto jsem ve vhodnou dobu řádně sil. A právě proto se musím dnes smát. Především sám sobě, neboť jsem se také domníval, že co zasejeme, to také sklidíme. Nesmysl! Pokaždé sklidíme i to, co jsme nezaseli, neboť krom našich, jak doufám, vždy dobrých úmyslů ještě existují geny. Vím o čem píši, poněvadž místo teoretizování jsem začal s manželkou už před devatenácti roky stavět vícegenerační dům pro nás a pro tři naše děti - chaloupku rozdranou na konci vesnice o 720-ti metrech čtverečních podlah - ale na ty proklaté geny jsme nevzali dostatečný ohled. Dokonce nás ani nenapadlo, že by nám mohly téměř zhatit náš úmysl. A to se nám děti dle mínění známých "vyvedly". Dva úspěšní inženýři přes elektroniku a šikovná zubařka již mají celkem šest už na pohled nadějně inteligentních dětí. První okruh námi zanedbaných problémů spočívá v genech a rodinném dědictví partnerů našich dětí a ani u nich to není o nic lepší. Matka je jistá a i otec bude stejný - dle mínění jednoho vtipálka to bude ten samý soused. Ovšem povahy dětí a jejich schopnosti jsou zásadně rozdílné i když vyrůstaly v pohodě ve stejné rodině. Problematický je mladší syn - po dědovi z matčiny strany vysoce inteligentní "studený psí čumák", který je navíc tak zručný, že mu i voda hoří - avšak který se nesnese se svým švagrem zubařem, poněvadž jak už to bývá zvykem, manželky bez ohledu na dosažené vzdělání - nejméně vzdělaná z nich má hotelovou školu s maturitou - zdárně "podpichují" dnem a nejspíš hlavně v noci proti těm, kteří by rádi žili v klidu, v míru a navzájem s pomáhali. Zaseli jsme v dobré víře a nakonec naše nejmladší se nám se svým mužem odstěhovala a starší syn, který se naštěstí se svým mladším bratrem studeným čumákem vždy shodne, se ještě nenastěhoval. Pokud je pravdivé slovenské rčení, že najkrajšia radosť je škodoradosť, pak se, prosím, všichni smějte. Už proto, že Vladislav Vančura měl prohlásit, že humor neznamená se smát, ale lépe vědět.

Přidat nový příspěvek