Re: Re: Velmi působivé !

JaroX | 03.11.2015

jardob, toto má byť akože sebakritika, kritika smerom k návštevníkom stránok, alebo totálna všehokritika? Čo bolo tvojím cieľom? Za seba ti môžem povedať toľko - tieto stránky (a mnohé iné "alternatívne") navštevujem už roky, s KB a DVTR... začínam veľmi pomaly, veľmi by mi pomohlo vydanie KNIŽNEJ PODOBY - lepšie sa to číta, listuje. Cena 100,- Euro za knihu nie je pre mňa problém. Mať na stole tri kopy A4 je problém. Nevravím, že nechcem alebo že nezačínam pracovať s KB a DVTR v ich terajšej podobe, hovorím, čo by mi pomohlo. A teraz o "dave". Sám iste vieš, že na Slovensku je istý luxus ísť študovať na VŠ, a keď už "vyštuduješ" tak sa snažíš rýchlo zamestnať = zamestnávateľ ťa v SR využije naplno a zaplatí minimálne. Čiže tí, čo majú potenciál pochopiť o čo vo svete ide + naštudovať KB a DVTR, sú vyťažení časovo viac, než "dav". Napriek tomu, cieľovou skupinou hlavne pre vás - už lepšie oboznámených s KB a DVTR musia byť absolventi a študenti VŠ. Som presvedčený o tom, že efektivita vynaloženého úsilia z vašej strany v tomto "cieľovom segmente" je výrazne vyššia. Bohužiaľ, ja mám možnosť vysvetľovať základné veci väčšinou iba ľuďom so strednou školou (rodina, okruh bývalých spolužiakov zo ZŠ, SŠ, kamaráti) a je to skutočne tragédia. Bežne ľudia nevedia takmer nič o tom, čo riešili Štúrovci, o 1. s.v., Októbrovej revolúcii, Leninovi, Stalinovi, 2. s.v., ľudia každý deň po celý život počítajú peniaze a riadia svoje rozhodovanie na základe peňazí, ale nemajú ani šajnu, čo to peniaze vlastne sú, ako vznikajú atď. Vďaka Pjakinovi som sa prvý raz stretol s rozlíšením druhov myslenia na kaleidoskopické a mozaikovité, čo mi konečne pomohlo "pochopiť" niektorých ľudí... Vlastne si to celé vystihol sám: "A ľudia zásadne nechcú nič vedieť o tom, čo im nevyhovuje, alebo, kvôli čomu by museli zmeniť pohodlný názor a tým aj zbožnú predstavu - že nič zlé sa nestane." Moja osobná skúsenosť - snažím sa, robím čo môžem, a ovce ma považujú za idiota. Keby som všetok ten čas radšej strávil väčším úsilím v zamestnaní = zarobil by som o dosť viac = bol by som hviezda. No nič, nepoučili sme sa, dejiny si budeme musieť prežiť zas.

Přidat nový příspěvek