Re: Re: Re: Re: Pro Sia

Sio | 25.10.2015

Čtení Vojny a mír je zábava, přečetl jsem ji někdy na gymplu a to jedním dechem, ale ne bez přestávek, myslím že to bylo o prázdninách za tři dny. Přečíst takto KOB bych asi dokázal jen s největším vypětím.
Nikde jsem také netvrdil, že by namísto celé teorie měla být přečtena jen zkratka. Zkratkou to musí jen začít. Podívejte, když jsem si vybral ke čtení Vojnu a mír, věděl jsem, že ji napsal autor světového formátu, a měl jsem tedy určitá očekávání, která se splnila.
Co ví člověk, který příjde na web o KOB a DOTU? Většinou nic. A dostane se mu rady: Musíte to přečíst celé, jinak to nemá cenu. No, pokud je cílem vytvořit nějakou elitářskou skupinu vytrvalostních čtenářů, pak je to dobrí rada, takový filtr je silný.
Mimochodem. K DOTU se tu snad neodvažuje hovořit nikdo, nebo se mýlím? A přitom, bez znalostí DOTU a porozumění jejího smyslu, skutečně nepochopíte nic, i kdyby jste měla Mrtvou vodu a KOB přečtenou třikrát. Asi si tu všichni myslí, že nemohou říci nic ze sebe, protože ještě nepřečetli všechna díla KOB a DOTU. Trochu ty obavy nechápu.

Přidat nový příspěvek