Re: Re: Re: Pro Sia

Lin | 25.10.2015

Nenapsala jsem vám to na OM, protože tam jenom čtu a nepíšu, nediskutuju. Mám "svou" diskusní stránku tady, úplně mi stačí, časově bych se "štěpit" na více diskusních prostorů nezvládala (a ani nechtěla). To, že jsem napsala o článku právě tady a teď, má svůj důvod v tom, že se jako příklad hodilo.
Objasnil jste mi, co jsem potřebovala. Takže vám teď můžu říct, že "dávkovat" a nezveřejnit všechno podstatné, je z mého pohledu chyba. Takhle to praktikují ezoterici-hermetici.
A už vůbec argumentovat tím, že by to nikdo nedočetl do konce. Když nebud mít trpělivost nebo "čas" přečíst Tolstého Vojnu a mír a přečtu si jen jakýsi výcuc na jeden malý odstavec, nikdy dílo nepochopím a ani nezhodnotím. Budu jen vědět, o čem to asi tak je.
Nikdy se mi nevytvoří asociace, obrazy, citové prožitky. Neobohatí se moje slovní zásoba ani představivost, fantazie. U toho jednoho "vycuclého" odstavce těžko zažiju pocit "vtažení do děje" a těžko odhalím, proč autor tu knížku psal, co mi chtěl předat.
Nevím, Sio... ale zrovna u první priority bych se silně obávala "zjednodušovat a dávkovat".

Přidat nový příspěvek