Re: Re: Re: Re: Re: Re: SAV

udo | 08.10.2015

Ako som už spomenul,
je tu jeden malý "detail".

Mnohé nasvedčuje tomu,
že Megre si Anastáziu vymyslel.
Niet jediného dôkazu, čo by svedčil o opaku.
Aspoň neviem, źe by taký existoval.
Netvrdím, že celú problematiku poznám dokonale,
no popri svojich povinnostiach sa tejto veci príležitostne venujem tiež už viac ako 10 rokov.

Opakujem, źe mnoho z myšlienok "Anastázie"
je veľmi zaujímavých a pomerne funkćných.
Pýtam sa vśak:
Kto je ich skutočným autorom?

Od koho to má Megre?
..a je pravda že pije?
kohože Ducha (Spiriť) potom kryje?
Ak si obćas trochu "hrkne".. hmm, nie je to úplne v poho (hlavne v jeho pozícii), ale budiž, no tento problém som chápal v danom kontexte trochu inak.
Alebo došlo k nedorozumeniu
a ide len o fámu?
Dik za info v tejto veci.

Okrem toho návrat do lesa, do komunít v tundre, ako toto hnutie niektorí extrémisti berú je samozrejme blbosť. Obávam sa, źe skôr diskreditujú pozitívne stránky danej idei.
Späť je cesta nemožná. To platí aj pre Védy. Poučiťsa, čerpať info, no panta rhei a 2x do tej istej rieky nevstúpiš.
To je ako niektorými deklarovaný návrat ku "kresťanským hodnotám".
Ok, opäť sa pýtam: "A čože chápete pod kresťanskými hodnotami?"

Vyzerá, že v háji zvonenia cédrov chcú poniektorí tiež kategorický princíp dogiemy, postavený na "viere".
Viere v lož?

Podobne, ako u kolegov starších v nevere v obetu "boźieho syna", či ich ešte starśích kolegov v nadradenosť mýstickej vyvolenej rasy a podobné úchylácke prasárny?

I ja som kresťan, no toto prekraćuje akékoľvek hranice rúhania!

Tak by si to mali aj Mgreovci(?) ujasniť.
Čo je ok, čo asi po sedlácky nie, a nevyrábať si ďalšieho mýtického vodcu-guru, "Pravú vieru" (bez Miery), produkovať dogmy a ďalśiu inkvizíciu.

Bo tak sami protagonisti Súladu s prírodou zdiskreditujú svojimi rukami "v dobrej viere" samotný zdravý základ svojho pohľadu na svet.. a bez toho, źeby pobadali, akíže to figliari ich k tomu zasa nePriamo naviedli.. i škvrna "viny" nepoužívania zdravého umu by tak znovu i na ich deťoch pokračovať mohla. Ako v babke heliofantke..

Bo tak konajú, ako cítia.
No prečo sa potom
z priekaku do prúseru rútia?
Žeby si azda pomýlil gazda,
emóciu s intuíciou hnutia?

Jest však i sveDomJe!

Přidat nový příspěvek