Problémy v SAV

Spajdy | 08.10.2015

Dovolím si k SAV pár malých poznámek, jelikož jsem je nějakou dobu velmi intenzivně studoval. Nyní jsem přesvědčen o tom, že hledajícímu poskytnou pár dobrých nakopnutí na jeho cestě, je však chybou u nich zůstávat; musí se jít dál, neboť celá koncepce SAV je naprosto neaktuální a v současnosti nepoužitelná.

1) V jejich neaktuálnosti spočívá hlavní problém, autoři jsou zřejmě natolik fascinovaní starými kulturami (ze kterých si vybírají, co se jim zrovna líbí), že si neuvědomují, že všechny tyto staré kultury mají své hlavní úkoly za sebou a že dnes jsou kultury i úkoly jiné.
2) Jsou - občas skrytě, občas i dost neskrytě - postavené na egoismu, nenávisti a povyšování nad ostatní, i když to zapálený člověk může přehlédnout. A to byla věc, která mě od nich potom velice rychle odvedla, za což jsem nyní moc vděčný.
3) Ač si to nechtějí přiznat, staví na dogmatismu a víře v nedokazatelná tvrzení. Mnoho údajů pochází ještě od starých jasnovidců, kteří měli rozvinuté nadsmyslové zření a tímto čerpali své poznatky přímo z duchovních světů. Chopí-li se těchto poznatků někdo, kdo nadsmyslové zření nemá, vznikne nutně nepochopení a pokroucený napolo srozumitelný výklad, který je pro SAV typický.
4) Védická kultura měla opodstatnění v době, kdy v lidstvu ještě žily alespoň velmi živé vzpomínky na dobu nadsmyslového zření - tehdejší lidé podle nich zařizovali celou svou kulturu, od zemědělství až po náboženský život. Dnes nic takového není možné, protože lidé jsou víceméně odkázáni na pět smyslů a intelekt. v SAV se mylně domnívají, že vědomí lidí bylo pořád stejné a díky tomuto omylu chtějí násilně naroubovat zbytky starých kultur současnému lidstvu. Nic takového ale díky odlišnému vědomí není možné, proto jsou už předem odsouzeni k nezdaru - a myslím, že si to moc dobře uvědomují....

Přidat nový příspěvek