Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hox

asm | 22.09.2015

Podľa človeka, ktorý sa s Ním stretol... To môžem povedať aj ja - jedna baba povedala, že sa s Ním stretla a jeho meno je Jasom.

Jeho skutočné meno je Ješua ha Mašíach. To asi ťažko, pretože mašíach je názov titulu, ktorý sa u nás prekladá ako mesiáš. Používal sa u kráľov a kňazov a znamenal pomazaný. Ješu, Jesu - mená sa komolia. To akože chceš povedať, že kráľ Svätopluk nebol Svätopluk, ale Zwentibold, pretože ho tak nazývali Frankovia? Alebo Alexander Petrovič nebol Petrovič, pretože Maďari ho volajú Šándor Petoffy?

Neviem, či to má nejaký význam alebo je to len náhoda, ale Ježišovo meno v niektorých takzvaných indo-európskych jazykoch znamená ja som. Chcel som len prispieť ďalším možným kúskom do mozaiky.

Čo sa týka ukrižovania Ježiša, existuje viacero variantov. Ako tu už bolo spomínané - masová hypnóza alebo zámena. Ja sa prikláňam k tomu, že Ježiš bol skutočne ukrižovaný. Či bol za tým nejaký rituál alebo išlo len čisto o popravu nie je až také dôležité. Z čoho vychádzam? Ak by nebol ukrižovaný, nemohol mať rany. Ak sa dá veriť evanjeliám, tak Ježiš rany po ukrižovaní mal. Spomeniem známu časť o neveriacom Tomášovi.

Mimochodom, komu prospejú verzie, že Ježiš vlastne nebol ukrižovaný. Že zločin sa vlastne nestal?

Přidat nový příspěvek