Re: Re: Re: Re: velké poděkování

Placidus d´Catpel | 29.08.2015

S Tvým prvním odstavcem naprosto souhlasím...jen k té personifikaci...Stvořitel skutečně není persona, byť i takto je možné ho nahlížet, nicméně personou je člověk, tudíž se Stvořitel v člověku projevuje právě personifikací, tedy neřekl jsem, že se člověk projevuje ve Stvořiteli, ale naopak Stvořitel v člověku a skrze člověka - personu, v technické rovině se jedná o tu část člověka, kterou nazýváme DUCH. S Tvým druhým odstavcem také celkem souhlasím. K té individualitě:...DUCH je ta součást člověka, kterou mají všichni lidé společnou...není z nás (z člověka), ale je to autentická část Stvořitele (jeho část) v nás samých, nemá indivuduální charakter, duch je sám život v nejužším smyslu toho slova. DUŠE je individuální inkarnační médium s vlastním individuálním vědomím, je architektem konkrétního individuálního života člověka. ROZUM je nástroj, který má také vlastní individuální vědomí, je to realizátor konkrétního individuálního životního programu člověka....čili božský Duch se v člověku realizuje - ŽIJE prostřednictvím činnosti duše a rozumu....duše a rozum jednají přísně individuálně a pouze ve svůj vlastní prospěch (růst či vzestup, ale také případně sestup), duch sám se nemění, je dokonalý od počátku stvoření a po všechny časy....a není soudcem...nesoudí projevy duše a rozumu...duch nezná polaritu, pouze všeprojevenou dokonalost...mám tedy přesně opačný názor, nežli Ty a tvrdím, že člověk má být prospěšný právě a především SOBĚ...pokud by člověk neměl být především individualitou, potom např. dar svobodné vůle člověku by neměl pro něho žádný smysl.
K odstavci ...kategorie dobra a zla: Dobro i zlo jsou lidské konstrukty, které člověku usnadňují život ve 3D, kde je neustále konfrontován s protivenstvím všeho druhu....a tím je nucen neustále se rozhodovat...tak či onak, tedy si vybírat...problém je v tom, že člověk přiřadil (v rámci filozofie) tyto lidské konstrukty i ke Stvořiteli a to do té míry, že se stalo imperativem sousloví: Stvořitel (Bůh) = dobro. Kdepak jsme přišli k takovémuto imperativu?...a je vůbec pravdivý?...ach ano, řekli nám to filozofové a ...náboženství...tedy řekl to člověk člověku, neřekl to Bůh člověku...tedy se jedná o pouhý lidský konstrukt, který ovšem plně a 100% platí pro 3D prostředí, fyzický a duševní život bez těchto konstruktů by byl nemyslitelný...avšak duchovního světa - přímo Stvořitele, se dobro a zlo netýká...pro Stvořitele je veškerý projevený život...a dokonce i ten neprojevený....projekcí samého aktu tvoření...tedy např. i vražda...
K etice: neřekl jsem přece, že norma etiky neexistuje, pouze tvrdím, že Stvořitel etiku nezná....člověk však ano, ba co víc, pro svůj rozvoj etiku člověk nutně potřebuje...avšak zamysli se...potřebuje etiku např. kámen či kopřiva, anebo řeka?..pokud by tedy etika měla zajímat Stvořitele (jak se mu to snaží člověk vnutit, zejména skrze různá náboženství) jak by potom mohl spravedlivě dovolit, aby např. silnější zvíře zabilo zvíře slabší...kde zůstala etika - právo na život obou zvířat?...nebo bylo by etické, kdyby např. blesk zabil člověka na procházce v lese?....to by od blesku nebylo moc etické, že?....v tomto kontextu, proč by měla etika zajímat Stvořitele jenom ve vztahu k člověku a k ostatnímu jeho stvoření (např. k blesku či ke zvířeti) nikoliv???....kdopak nám lidem řekl, že Stvořitel dělá rozdíly mezi všemi věcmi, které stvořil???...jasně, řeklo nám to náboženství....tedy řekl to člověk člověku. Tudíž je na naší svobodné vůli (svobodné volbě), zdali takový výklad přijmeme a ztotožníme se s ním či nikoliv. Já například takový výklad nepřijímám.
Ke svědomí: ve svědomí dochází ke komunikaci 1) rozum (vědomí) + duše (podvědomí) a 2) rozum a duše + duch (nadvědomí). Z těchto komuniakcí vychází intuice, kterou by člověk měl poslouchat a řídit se podle ní. Filozofické názory např. o mylném svědomí či o výchově svědomí odmítám jako nesmysly, na další vysvětlení zde není prostor.
Exoprediktor: tvrdá realita, pokud nevíš o co jde, tak jenom nastíním (protože je to velmi obsáhlé téma): Globální prediktor není na vrcholu řídící pyramidy...tam je právě exoprediktor či spíše exoprediktoři...exo proto, protože jsou mimozemští, byť také současně přítomni na Zemi, náš pozemský GP jedná především v zájmu exoprediktorů, protože jen a pouze díky exoprediktorům má globální prediktor takovou moc, jakou má....informací k tomuto tématu je...zejména na netu...velmi mnoho, tak to jenom na okraj....a ano, někdo, možná i Ty, může takové okolnosti vnímat jako ezoterické či magické a vlastně i právem, protože záležitosti kolem exoprediktorů nejsou nijak veselé, vlastně jsou dosti děsivé...pokud by Tě zajímalo více, doporučuji Dr. Davida Wilcocka a jeho web.
S Tvým posledním odstavcem bohužel vůbec nesouhlasím, zejména proto, jak už jsem dříve uvedl, že já Stvořiteli nepodsouvám žádnou jeho misi, kterou bych snad měl někde a nějak plnit...tudiž člověk nemůže, dle mého názoru, před Stvořitelem nikdy a v ničem selhat, jak by také mohl, když praktický život člověka je manifestací stvoření samého?, dle mého názoru, člověk může selhat pouze sám před sebou...a v důsledku toho se tak moc karmicky zamotat, že bude žít životy v bolesti a v utrpení...ale i tehdy to bude manifestace stvoření samého...Stvořitele to bolet nebude, člověka však ano.
Výše uvedené ber prosím pouze jako názor člověka, vůbec se nesnažím kritizovat nějaký Tvůj názor ani Ti cokoliv podsouvat, plně respektuji vše, co jsi napsala, a já to pouze komentuji....přeji hezký zítřejší den

Přidat nový příspěvek