Vlastní zkušenost a tip k řešení...

Jura | 20.08.2015

Přeji dobrý den,

s velkým zájmem i kritickým myšlením sleduji nějakou dobu tyto stánky, a velmi se mi líbí jak věci které vnímám jsou zde pojmenovány a zapadají mi to toho co žiju, včetně tohoto článku.

Asi tři roky se zabývám mmj. i tím co jím. To co mohu potvrdit, je že, mmj. i se změnou stravování se změnilo mé vnímání světa okolí i mne samého. Před tím bych nevěřil jak velký vliv má 5. priorita všeobecných prostředků řízení, jejíž princip osvětluje tento článek.

To že se českých a slovenských obchodech prodávají potraviny plné chemie rovnající se odpadu a je dobré vrátit se k vlastním zahrádkám, regionální výrobě a kultivovat stravovací zvyky tuší už mnozí...
Změna jídelníčku pro mne nebyla jednoduchá, když už jsem byl navyklý na cukr, alkohol a veškeré adjuvants v potravinách, které se přimíchávají téměř do všeho... Co se týče vlivu střevní mikroflóry na organismus a psychiku, mohu jen výše zmíněné potvrdit a nikdy bych nevěřil jaký to je rozdíl. (ve smyslu rčení, kdo žije ve smradu smrad necítí)
Mně při změně stravy nejvíce pomohlo užívání zeleného ječmene a chlorely a pečlivý výběr toho co jím. Ječmen je silně zásaditý a upravuje překyselení celého organismu, včetně vyčištění buněk chuťových pohárků, které jsou ve většině případů navyklé na cukr a chemický adjuvants, což mi pomohlo se změnou vnímaní chutí potravin a především zeleniny - kdysi jsem ji naprosto odmítal.
Dalším doplňkem, který zásadně změnil chod mého těla je chlorela, jednobuněčný organismus, který právě zabezpečuje, že ve střevech i krvi je schopen na sebe vázat zmíněné toxiny i těžké kovy, čistit střevní stěny a odvádět je z těla ven. Jsou na tyto témata napsány i obsáhlé knihy a vědecké studie, které shodou okolností vypracoval i slovenský vědec se svým týmem Peter Kubatka. Tyto potraviny či doplňky pracují na principu, že nikdo si nehraje na boha, že vynalezl super látku co dá tělo do pořádku, to ani není možné, když je stejně složité jako vesmír, ale stačí šetrně zpracovat to co nabízí příroda a obsahuje vše co lidský organismus potřebuje pro to, aby si vyrobil sám pro obnovu imunity a svých funkcí. Jen doplním, že zmíněné doplňky musí být čerstvé a bez jakýchkoliv konzervantů jinak můžou spíše uškodit než pomoct.

Děkuji za článek, který pro mne vypovídá o mnohém...



Přidat nový příspěvek