Posadnutosť

impulz | 18.08.2015

Veru, radšej si to poriadne preverte, lebo sa môže stať, že polovica z tých, ktorí ho navštívia, odíde odtiaľ už aj s temnými spoločníkmi v sebe. Tu som si spomenul na jeden príbeh, ktorý som nedávno čítal. Vyberiem taký úryvok:
...Rozpráva Tatiana P.: «Bolo to v lete roku 1987. V mestskom divadle vystupoval slávny Biely čarodejník Ruska, Tarasov. Keď začal pôsobiť na sálu, - vyslovoval modlitby, naťahoval ruku k publiku, - udialo sa niečo zvláštne. A zároveň strašné: ľudia vyskakovali zo sedadiel, metali sa po sále, dobíjali sa na hľadisko, bolo počuť hysterické náreky, niekto bučal, kikiríkal, chrochtal, štekal, chodil po štyroch... Približne štvrtina všetkých účastníkov, no ani ja, ani moje deti, ani mama sme nič zvláštneho nepociťovali... Či naozaj je on šarlatán a všetko toto – zmanipulovaná show? Zachcelo sa mi ho odhaliť. A preto, keď mág pozval dobrovoľníkov, aby stáli a chodili po doske naskrz prešpikovanej 10 centimetrovými klincami ostrím dohora, tak som tiež vyšla na scénu. Hoci som mala divoký strach po tom, ako som si v roku 1984 naskrz prebodla nohu: rúbala som drevo v tmavej kôlni a našliapla... Strašná bolesť, gangréna, takmer to skončilo amputáciou... Bola som presvedčená, že pod žiadnou hypnózou sa na ostne nepostavím.
Tarasov mi položil jednu dlaň na čelo, druhú – na hlavu a povedal: «Choďte». A ja som si automaticky vyzula sandále... a išla. Neviem prečo, no bola som presvedčená, že je to bezpečné... Nastúpil stav bezstarostnosti, ľahkosti, neprítomnosti strachu. Počujem: «Zohnite sa, ohmatajte, na čom vy stojíte». Žiadny podvod: ostré klince, jamky a dokonca aj ľahká bolesť na dlaniach. No neviem prečo, ja som sa nevystrašila, práve naopak, pocítila som nejakú nadšenú eufóriu, vzrušenie. Dokonca som si aj zaskákala na doske, no on ma musel zastaviť a stiahnuť dolu, pretože za mnou čakali na svoj rad ďalší. Kľudne som zošla, obula sa a stiahla sa do sály. Až potom som si uvedomila, na čom som to stála. Na nohách – žiadne otlačky, žiadne modriny, ani stopa. Doteraz nechápem, ako sa také mohlo stať...

Vari naozaj démoni naberajú silu? - pýta sa hlas z televíznej obrazovky. - Viac ako polovica ľudstva je posadnutá besmi, no ono o tom nevie...

Přidat nový příspěvek