Re: Re: predurčenie (prosba o zladenie pojmov, opravy)

Vasiľ | 07.03.2015

1. Hej, vstup, výstup. Moja predstava rozmenená na drobné je takáto:
a) Výmena informácie medzi dvomi objektmi spôsobí ich materiálnu zmenu podľa mier, ktorými oplývajú.
b) Informačná výmena medzi objektmi zmení ich miery v závislosti na matérii, z ktorej sú zložené.
c) Interakcia matérie dvoch objektov, ktorá je daná ich mierami, spôsobuje zmenu ich informačného stavu.
d) Pôsobenie matérie jedného objektu na matériu toho druhého zadané informáciou, má za následok zmenu mier.
e) Zmena mier určitej matérie privodí zmenu jej informácie v nej obsiahnutej.
f) Zmena miery pri danom informačnom obsahu vyvolá zmenu v matérii.
Áno, tvoria PROCES. Všetky možnosti a) až f) sú analogickým vyjadrením toho istého. MIM nemožno v PROCESE oddeliť, vyseparovať atď. Niet jedného bez druhého a tretieho.

2. Obávam sa, že pojmu bytosť rozumiem príliš antropocentricky. Z kritérií by som vybral, že bytosť má emócie (Človek, veverička, hroch). Boh emócie nemá - nepotrebuje ich, pretože sa nikdy nemýli, nepotrebuje teda svedomie (a emócie majú byť informačným kanálom so Svedomím).

3. Áno, súhlasím, presne tak som to myslel - aký vstup, taký výstup. Výstup dokonalého intelektu je vždy adekvátny, za “zlý“ ho považuje ten, kto ho nakŕmil nevhodným vstupom.

4. Netuším a nepovažujem za zdravé, klásť si takúto otázku :-)

5. Pocity sú stavom chemických procesom v našich mozgoch, stavom našich biopolí.. ako som už napísal, mali by primárne slúžiť ako informačný kanál so Svedomím, ktorý má
a) Vyvolávať automatické reakcie,
b) Byť vstupom pre ľudský intelekt (a byť adekvátne vyhodnotený).
K vývoju emócií - nazdávam sa, že emočný diapazón druhov sa v procese evolúcie rozširuje, zdokonaľuje. Človek má viac odtieňov emócií ako pes a pes ich má viac ako sliepka. Ďalší rozvoj podľa mňa pôjde skôr týmto smerom, ale to je otázka nesmierne vzdialenej (?) budúcnosti.

6. Niektoré druhy ako Stegosaurus, Mastodond či Trilobity neboli schopné naplniť Predurčenie tak dobre, ako iné druhy (viac asi prvá kapitola z vody mŕtvej).

Přidat nový příspěvek